Facebook sa pomaly znovu vracia do bežnej prevádzky po tom, čo bol 8 hodín kompletne ochromený. S podobnými problemami sa potykali aj dcérske spoločnosti Instagram a WhatsApp.

Používatelia týchto sociálnych sietí zo Západnej Európy, Južnej Ameriky, Japonska a USA hlásili mohutné výpadky a nie úplne funguovanie. Nedal sa načítatať nový obsah, pridávanie akéhokoľvek obsahu bolo ochromené, používatelia si len s problémami dokázali posielať správy a odosielanie a prijímanie fotografií nefungovalo vôbec. Problémové bolo aj pridávnie stories a načítavnie nových stories.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: financialexpress.com

Výadok týchto sociálnych sietí trval napokon až 8 hodín, čo je najviac v ich histórii a doteraz si nikdy nič podobné ešte nestalo. Možno si však pamätáte posledný výpadok Facebooku, kedy kvôli útoku hackerov bola táto sieť ochromená na 40 minút.

Facebook sa však už vyjadril, že v tomto prípade sa o útok hackerov v žiadnom prípade nejednalo. Niektoré zdroje uvádzajú, že sociálny gigant nefungoval z dôvodu preťaženia jeho databázy.

zdroj: Down Detector

Spoločnosť zasa na svojej stránke uviedla, že ich automatizovaný systém, ktorý má za úlohu schvaľovanie a spravovanie konfigurovaných a pridávaných hodnôt a obsahu prestal pracovať. Tento systém má v sebe zakódované aj vlastnosti, aby sa dokázala sám opraviť, no v danom prípade sa mu to nepodarilo a systém spôsobil viac škôd ako dokázal opraviť.

Facebook okamžite zareagoval a prehodil chod svojich serverov na rezervný kontrolný mechanizmus. Ľudia sa však stále pokúšali pridávať nový obsah aj keď systém vyhadzoval chybu. Znovupridávanie nepridaného obsahu potom spôsobilo chyby aj na druhom kontrolnom mechanizme, čo siete vyradilo z prevádzky už úplne.

Komentáre