Miliardár, inovátor, filantrop a hlavne spoluzakladatej jednej z najúspešnejších spoločností na svete – Microsoft. Posledný krát vydýchol včera, 15.10.2018, z dôvodu komplikácie jeho zdravotného stavu v spojitosti s jeho Non-Hodgkinovým lymfom, teda rakovinou lymfatických uzlín. Zomrel vo veku 65 rokov.

O jeho vážnom ochorení vedela aj verejnosť. Jeden súboj s ním už v roku 2009 vyhral. Minulý mesiac však oznámil, že svoju liečbu musí podstúpiť znova. Bol ale plný optimizmu. Táto vážna choroba ho donútila aj v roku 1983 opustiť spoločnosť Microsoft, ktorú 8 rokov predtým spoločne so svojim spolužiakom zo strednej školy – Billom Gatesom, založil.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Forbes

Allen bol aj majiteľom investičnej spoločnosti Vulcan, ktorá investovala do technológii, nehnuteľností v okolie Seattlu a taktiež aj do zábavného priemyslu. Bol veľkým športovým nadšencom a majiteľom basketbalového tímu Portland Trail Blazers a futbalového Seattle Seahawsk.

Jeho veľkou vášnou bolo lietanie a vesmír. Stál aj za vývojom najväčšieho lietadla súčasnosti a taktiež investoval aj veľké množstvo peňazí do SpaceShipOne, prvého súkromného raketoplánu. Okrem toho, počas svojho života rozdal 2,6 miliardy na charitu a 500 miliónov dolárov použil na vybudovanie Allen Institute for Human Brain zaoberajúci sa fungovaním ľudského mozgu.

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here