Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Spoločnosť Microsoft Japan sa rozhodla, že vyskúša experiment so 4-dňovým pracovným týždňom. Počas augusta tak približne 2300 zamestnancov v piatky nepracovali, avšak bez zníženia platu a bez čerpania dovolenky. Experiment sa ukázal ako obrovský úspech so zvýšenou produktivitou takmer o 40% a väčšou spokojnosťou zamestnancov. „Pracujte krátko, dobre si oddýchnite a veľa sa naučte. Je potrebné byť v prostredí, ktoré vám umožní mať pozitívny vplyv na prácu. Chcem, aby zamestnanci premýšľali, ako môžu dosiahnuť rovnaké výsledky s 20 percentným kratším pracovným časom.“, uviedol prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Japan Takuya Hirano.

Zdroj: Boredpanda

Zníženie počtu pracovných dní prináša hneď niekoľko výhod a pozitívnych výsledkov pre pracovníkov, podniky a spoločnosť ako celok. Vzniká menej zdravotných problémov pri práci a znižujú sa náklady na zdravotnú starostlivosť. Lepšia rovnováha medzi pracovným a súkromným životom. Viac spokojnejších, motivovaných a produktívnych zamestnancov, čo vedie k udržateľnejším podnikom. Kratší pracovný čas môže navyše významne prispieť k „ekologizácii“ hospodárstiev, pretože čím viac pracujeme, tým väčšia je „uhlíková stopa“.

5-dňový pracovný týždeň, ktorý je hlboko zakorenený v našej pracovnej kultúre po celom svete asi tak skoro úplne nevymizne, ale viaceré štúdie stále dokazujú, že nie sú také efektívne ako kratšie pracovné týždne. Čo by ste povedali na to, ak by aj váš pracovný týždeň trval len štyri dni?

Komentáre