Máme ale pre vás niekoľko jednoduchých spôsobov, ktoré vám pomôžu zvýšiť vašu produktivitu, bez ohľadu na to, akému účelu bude slúžiť.

Postavte sa z postele hneď, ako sa zobudíte

Táto jednoduchá rituálna akcia vás uvedie do produktívnej nálady a pomôže vám byť organizovanejší a disciplinovanejší. Treba sa len k tomu donútiť a neodkladať vstávanie a zvonenie budíka na neskôr. Ak budete spočiatku ešte trochu ospalí, môžete sa predsa prebrať dobrou kávou.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Pridajte do svojho jedla potraviny, ktoré podporujú zdravie mozgu

Podľa štúdie WHO môže konzumácia správnych potravín zvýšiť vašu produktivitu o pôsobivých 20 %. Dobré pre zdravie mozgu sú napríklad antioxidanty, ktoré sa hojne vyskytujú  v ovocí a zelenine, konkrétne v tmavozelených rastlinách, ako je špenát, a omega-3 mastné kyseliny v rybách. Občas si môžete pomôcť aj zdravými cukrami, ktoré vám doplní kvalitná BIO čokoláda.

Produktivita a oranizovanosť
zdroj: podnikam.sk

Pravidelne cvičte

Nemáte na cvičenie a fyzickú aktivitu čas? Početné štúdie ukazujú, že aj 20 minút aktivity denne vám môže výrazne zlepšiť váš spánok, zdravie mozgu a celkovú pohodu. Nemusíte ale ani cvičiť,  pretože chôdza svižným tempom sa za aktívny odpočinok a pohyb prospievajúci telu považuje tiež.

Doplňte si vitamín D

A najlepšie prírodnou cestou a pobytom na slnku. Keď pracujete alebo sa potrebujete sústrediť na náročné písanie rigoróznej práce, skúste preto zostať v blízkosti slnečného žiarenia. Slnko nám dodáva energiu a vitamín D, ktorý je nevyhnutný pre bdelosť a tón a pomáha vytvárať cykly spánku a bdelosti. Ak budete, naopak, celý deň sedieť iba pod kancelárskymi lampami, na energiu a lepšiu schopnosť koncentrácie môžete veľmi rýchlo zabudnúť.

Počúvajte hudbu

Neurológovia dokázali, že počúvanie hudby počas aktivít vyžadujúcich koncentráciu môže pomôcť zvýšiť produktivitu a skrátiť čas potrebný na dokončenie úlohy. Napriek tomu, že to mnohí považujú za rušivý element, práve príjemná a obľúbená hudba nás môže do práce ešte viac nakopnúť. Aby ste ale nerušili ostatných kolegov, používajte slúchadlá.

Vyskúšajte, či to naozaj funguje?!

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here