Nová, v poradí už tretia generácia úspešného modelu X6 bola svetu predstavená už v júli tohto roka, no pozornosť priťahuje aj naďalej. Automobilka BMW pri spustení predaja svojho modelu spustila veľmi zaujímavý marketing, čo robí z auta pomaly aj najdiskutovanejšiu novinku súčasnosti.

View this post on Instagram

First look and first driving footage of the BMW X6 Vantablack . . #bmwx6 #bmwx6vantablack #vantablack #bmwx6vbx6 #vbx6 #bmwx #x6 #bmw #bmwblog #bmwrepost #bmwpost #bmwstories #bmwgram #caroftheday #instacars #bmwcars . . 📷 @surreynanosystems @levitation_29 @rattalaniessuh

A post shared by BMWBLOG (@bmwblog) on

BMW oficiálne predstavilo existenciu vozidla v unikátnej Vantablack VBx2 farbe, ktorá má byť tou najčiernejšou na celom svete. Podľa doposiaľ dostupných informácií, táto farba pohlcuje až 99,965% svetla a rôzne odrazy okolia od karosérie. Vďaka týmto vlastnostiam vyzerá farba na vozidle, ako nejaká dvojrozmerná maketa alebo atrapa auta, ako z hry GTA.

Pre automobilku vyvinula túto nanofarbu spoločnosť Surrey NanoSystems. Podľa ich zverejnených informácií bola táto nanofarba vyvinutá špeciálne pre letecké účely. Asi už aj tušíte, že cenovka tejto farby sa bude pohybovať v astronomických čiastkach a v bežnej ponuke ju len ťažko nájdeme.

zdroj: bmwgroup.com

 

Komentáre