V Bermudskom trojuholníku, teda v oblasti medzi Floridou, Bermudami a Portorikom, sa stratilo už nespočetné množstvo lodí, ľudí a lietadiel. Vysvetlenia týchto strát sa líšia: stratená Atlantída a pôsobenie jej technológie, podivné morské obludy, mimozemšťania a veľa ďalšieho…
Už v 70. rokoch 20. storočia sa po prvý krát objavila verzia o metánových bublinách. Nórsky tím vedcov sa nad touto možnosťou zamyslela preveril, či je možné, aby za všetkými zmiznutiami boli metánové bubliny. A v skutočnosti sa im aj podarilo nájsť miesto, kde sa objavujú explózie metánových bublín. Jediný háčik za týmto všetkým je však ten, že toto miesto sa nenachádza v oblasti trojuholníku. Toto miesto sa nachádza v Barentsovom mory. Podobný proces by sa taktiež mohol diať aj na mieste trojuholníku.
O čo sa jedná?
Na morskom dne Barentsovho mora boli objavené desiatky veľkých kráterov. Tie najväčšie z nich sú široké až niekoľko kilometrov a hlboké viac než 50 metrov. Oceanológovia študovali spôsob ich vzniku: podľa všetkého je na morskom dne naakumulovaná ropa a metán a keď sa ich koncentrácia zvýšila, došlo zrejme ku explóziám.
Práve výpary z týchto výbuchov by mohli byť dostatočné silné na to, aby poškodili niektoré plavidla a poprípade spôsobili aj otravu posádky. A to ani nehovoriac o tom, že by sa metán mohol vznietiť pri prípade nejakej iskry – či už v dôsledku búrky alebo spôsobené z lodných prístrojov.