Volá sa Kango, je študentom produktového dizajnu na Univerzite umenia a dizajnu v Tóhoku a inšpiráciu na vytvorenie týchto hodín našiel v tradičných japonských bábikách „karakuri“.

„Bábiky karakuri ma vždy fascinovali. Myslím, že aj v dnešnej dobe je pomerne náročné tieto bábiky vyrobiť a preto som sa chcel venovať niečomu podobnému. Napadlo ma, že by mohlo byť zaujímavé ukázať svetu hodiny, ktoré dokážu svoj presný čas vždy napísať. A tak začal môj projekt,“ vyjadril sa mladý dizajnér.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

512235150

Mladý Japonec ako správny vynálezca, si najskôr skonštruoval počítačový model, ktorý podľa jeho slov fungoval perfektne. Ale až keď sa do ich výstavby pustil zistil, aká náročná bude ich konštrukcia keďže sa skladajú zo 407 častí.

Hodiny zatiaľ ešte nie sú úplne dokonalé

Denne dokázal tento mladý dizajnér vyrobiť 6 až 8 súčiastok, čo nebolo až taký veľký problém. Ako najväčší zádrhel sa ukázalo prepracovanie súčiastok tak, aby spolu správne pracovali. Doteraz mu jeho projekt zabral už 10 mesiacov a podľa jeho slov stále ešte nie je dotiahnutý do dokonalosti.

„Hodiny stále ešte nie sú hotové na 100%, musím sa vysporiadať s mnohými problémami, ako napríklad to, že sa niekedy zastavia, inokedy sa omeškajú alebo naopak idú príliš rýchlo. V nasledujúcich dňoch budem usilovne pracovať na ich zdokonalení,“ povedal Kango.

Tento talentovaný mladý muž by mal v dohľadnej dobe promovať a vyzerá to tak, že s ponukami na pracovné miesta nebude mať žiadny problém. Jeho drevené hodiny upútali svetovú pozornosť na toľko, že už v dnešnej dobe sa mu hrnú pracovné ponuky z celého sveta.

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here