Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Streamovacia služba Netflix pridala 3. decembra do svojej knižnice film pod názvom “The First Temptation of Christ”, ktorý si môžu pozrieť na Netflixe len ľudia z Brazílie. Film označili ako špecialitu Vianoc a zobrauje Ježiša ako homosexuála. 

Tvorcovia tejto komédie vraj chceli ľudí len zblížiť, no podarilo sa im rozdeliť ich do dvoch protipólnych táborov. Jeden tábor film nepovažuje za nevhodný, zato druhý tábor považuje film za hrubú urážku pána Ježiša. 

Ide o 46-minútový film, ktorý naznačuje, že Ježiš mal sexuálny vzťah so svojím priateľom Orlandom a tajil to pred svojou rodinou a blízkymi. Ľudia, ktorým sa tento film nepáči sa rozhodli spísať petíciu, ktorou chcú docieliť aby bol film z Netflixu úplne vymazaný a tiež aby začali konať voči jeho tvorcom. 

K filmu sa vyjadril aj syn brazílskeho prezidenta Jaira Bolsonara, Eduardo Bolsonaro, ktorý na Twitteri film zdieľal s negatívnym komentárom: „Nie som spokojný s interpretáciou Ježiša ako homosexuála,“ vyjadril sa. Tiež sa zamýšľa nad tým, či je vhodné útočiť na vieru, ktorú vyznáva približne 86% populácie. 

Komentáre