Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Už ste počuli o najkrajšej kaviarni sveta? Ak by ste ju išli hľadať niekde ďaleko za oceán, boli by ste na omyle. Najkrajšia kaviareň sa totiž nachádza v Budapešti a volá sa “New York café”. Kaviareň je postavená v talianskom renesančnom štýle. Luxus celej kaviarni dodávajú krásne luxusné lustre visiace zo stropu. Kaviareň je nie len že najkrajšia, ale patrí aj medzi tie najstaršie v Budapešti. Ľudia ju navštevujú už 125 rokov a stále si zachováva svoju slávu. Počas niektorých dní čašníci obslúžia až 2000 návštevníkov.  

instagram.com

Hovorca kaviarne potvrdil, že ľudí sem láka zväčša interiér kaviarne. Kúpia si kávu, spravia si milión fotiek a pokojne odchádzajú preč. Len malú časť z nich zaujíma história miesta. Je ale pravda, že kaviareň má čo ponúknuť. Okrem luxusného interiéru si môžete vybrať z viac ako 16-tich dezertov a ďalších maďarských pokrmov. 

instagram.com

A ak sa pýtate, prečo sa kaviareň volá práve New York café, keď je v Budapešti, vysvetlenie je jednoduché. V roku 1894 sa do Budapešti prisťahovala New York Life Insurance Company. Vedeniu spoločnosti v blízkosti svojho pracoviska chýbala dobrá kaviareň, a tak sa rozhodlo postaviť si svoju vlastnú priamo v budove. 

instagram.com

Ak už teraz viete, že túto kaviareň raz určite musíte navštíviť, nezabudnite si spraviť rezerváciu, aby sa vám nestalo, že sa do kaviarne nedostanete.

instagram.com

Komentáre