Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Adventné obdobie nám už začalo a s ním prichádza aj sezóna punčov, vareného vína a celkovo vianočných trhov. Ich atmosféru dotvárajú typické pochutiny, vianočný stromček, vianočné pesničky, no aj rôzne kultúrne vystúpenia. Skúste tento rok zavítať aj do iného mesta ako je to vaše rodné a spojiť to s príjemnou poznávačkou. 

Kam sa zaručene oplatí ísť pozrieť? Praha, Viedeň, Budapešť… Európske metropoly, ktorých výhodou je to, že sú od nás vzdialené naozaj len “na skok” a vianočné trhy sú tam skutočne prenádherné. 

 

1. Viedeň

Trhy vo Viedni otvorili svoje brány už 15. novembra, takže vianočnú atmosféru si stihnete vychutnať naplno, a uzavrú sa až 26. decembra. Vianočná Viedeň láka svojich návštevníkov nádherným osvetlením a s ešte krajším klziskom. Trhy sú rozmiestnené na viacerých miestach, ale tie najznámejšie sú práve na zámku Schönbrunn, kde so svojím tovarom na návštevníkov čaká približne stovka predajcov tradičných vianočných výrobkov. Ak sa rozhodnete Viedeň počas sviatkov navštíviť, nezabudnite, že viedenské trhy patria k tým drahším, preto si treba pripraviť o niečo viac peňazí ako inde. 

dromedar.zoznam.sk

2. Budapešť

V Budapešti si spomínanú vianočnú atmosféru vychutnáte ešte o niečo dlhšie, pretože začali už 8. novembra a vychutnať si ich budete môcť aj na Silvestra. Potom sa bohužiaľ brány trhov v Budapešti zatvoria. Už tradične sa konajú na jednom z najkrajších námestí – Vőrősmártyho, ktoré ústi na ulici Váci, na najdlhšej pešej zóne. Vianočné trhy v Budapešti sú považované za jedny z najkrajších v Európe. Určite si nezabudnite dať typický maďarský guláš či halászlé, alebo klasický trdelník, pečené gaštany, domáce koláče a medovníky. 

1-cestovna.sk
  1. Praha  

V Prahe si vianočnú atmosféru vychutnáte od 30.11. až do Troch kráľov, čiže do 6. januára. Hlavný program sa odohráva na Staromestskom námestí, z ktorého sa môžete peši presunúť aj na ďalšie námestia, ktoré ovládla vianočná nálada. Namiesto klasického vianočného punču si dajte svařák, čo je vlastne varené víno, a posúďte, čo vám chutí viac.  

magazin.travelportal.cz

Navštívili ste už nejaké zo spomínaných miest? Alebo sa ešte len chystáte? 

Komentáre