Prastaré turecké mesto Istanbul je veľmi obľúbenou dovolenkovou destináciou mnohých turistov. Tí sem cestujú hlavne kvôli pamiatkam a miestnej kultúre, no v centre mesta nájdeme aj kaviareň, ktorej majiteľ vo svojej kaviarni chová viacero exotických zvierat. V podzemných klietkach sa nachádza mnoho exotických plazov, vzácne papagáje, krokodíly a najnovšie aj lev. V priestoroch kaviarne je potom umiestnených viacero voliér a výbehov, kde sú tieto zvieratá vystavené ako lákadlo pre zákazníkov.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Mevzoo si návštevníci pokojne popíjajú kávu a pozerajú sa na majestátne zvieratá zatvorené do úzkych výstavných výbehov. Na Instagrame sa len pred pár dňami objavilo video, na ktorom malé dievčatko pobehuje okolo úzkej sklenenej vytriny, vo vnútri ktorej behá živý lev. Táto mačkovitá šelma bola údajne odvrhnutá svojimi rodičmi z tureckej zoologickej záhrady a majiteľ kaviarne ju zachránil. On sám sa totižto zaoberá aj rehabilitáciou zranených či opustených zvierat. 

Na jednej strane je tento počin o záchranu takýchto zvierat veľmi šľachetný, no na strane druhej, voliéra v kaviarni široká necelý meter a pivničný výbeh s klietkov pre zviera nie je práve ideálnym prostredím. Už takmer 3000 ľudí podpísalo petíciu proti takémuto vystavovaniu leva a na sociálnej sieti sa k tomuto počinu negatívne vyjadril aj prezident tureckej organizácie združujúcej veterinárnych chirurgov.

 

 

 

 

 

Komentáre