Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Život píše rôzne príbehy a tento je (bohužiaľ?) jeden z tých, pri ktorých nechápavo krčíme obočie. Istý muž menom Yaroslav Suris je nepočujúci, no nechce si nič odopierať, a tak si vďaka obsahu so skrytými titulkami môže v pohode užívať aj videá či filmy. Na problém však natrafil, keď sa preklikával kinematografickými dielami na známom webe Pornhub. Podľa Yaroslava táto stránka nevyhovuje požiadavkám sluchovo postihnutých a rozhodol sa podať žalobu.

9GAG.com

Muž tvrdí, že na tomto webe je nedostatok videí so skrytými titulkami a Pornhub vlastne podľa zákona porušuje práva nepočujúcich. Konkrétne mu vadí to, že nepočujúci alebo sluchovo znevýhodnení návštevníci webu, ktorí si chcú pozrieť video, nedokážu pochopiť celý jeho obsah a pointu. Keďže vo videách chýbajú skryté titulky, nemajú ako pochopiť, o čom sú dialógy v úvode videa, a tak im unikne pointa príbehu a celkový dojem videa tým pádom stráca na hodnote. Smutné.

courrier-picard.fr

Yaroslav stránku zažaloval a dodal, že ak by Pornhub mal vo videách zakomponované skryté titulky, on aj jeho kamaráti by neváhali a predplatili by si prémiový obsah, no v takomto prípade to pre nich nemá význam, pretože sa strácajú už v úvodných dialógoch, čiže by to nebola rozumná investícia. Súdny spor je práve v procese a porno portál sa k nemu odmieta vyjadrovať, no ostatným sluchovo znevýhodneným odkazuje, že na ich stránke sa nachádza aj kategória videí pre nepočujúcich, ktorú im odporúča vyskúšať.

Komentáre