Život píše rôzne príbehy a tento je (bohužiaľ?) jeden z tých, pri ktorých nechápavo krčíme obočie. Istý muž menom Yaroslav Suris je nepočujúci, no nechce si nič odopierať, a tak si vďaka obsahu so skrytými titulkami môže v pohode užívať aj videá či filmy. Na problém však natrafil, keď sa preklikával kinematografickými dielami na známom webe Pornhub. Podľa Yaroslava táto stránka nevyhovuje požiadavkám sluchovo postihnutých a rozhodol sa podať žalobu.

9GAG.com

Muž tvrdí, že na tomto webe je nedostatok videí so skrytými titulkami a Pornhub vlastne podľa zákona porušuje práva nepočujúcich. Konkrétne mu vadí to, že nepočujúci alebo sluchovo znevýhodnení návštevníci webu, ktorí si chcú pozrieť video, nedokážu pochopiť celý jeho obsah a pointu. Keďže vo videách chýbajú skryté titulky, nemajú ako pochopiť, o čom sú dialógy v úvode videa, a tak im unikne pointa príbehu a celkový dojem videa tým pádom stráca na hodnote. Smutné.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
courrier-picard.fr

Yaroslav stránku zažaloval a dodal, že ak by Pornhub mal vo videách zakomponované skryté titulky, on aj jeho kamaráti by neváhali a predplatili by si prémiový obsah, no v takomto prípade to pre nich nemá význam, pretože sa strácajú už v úvodných dialógoch, čiže by to nebola rozumná investícia. Súdny spor je práve v procese a porno portál sa k nemu odmieta vyjadrovať, no ostatným sluchovo znevýhodneným odkazuje, že na ich stránke sa nachádza aj kategória videí pre nepočujúcich, ktorú im odporúča vyskúšať.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here