Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Miestne úrady, neďaleko ostrova Réunion v Indickom oceáne, rozhodli o usmrtení žraloka tigrieho, ktorý sa v tejto oblasti vyskytoval. Zdalo sa im, že pre ľudí, ktorý tam žijú, je viac ako nebezpečný. A to naozaj oprávnene.  

Neskôr totiž vysvitlo, že jednou z obetí žraloka bol aj 44-ročný muž, Richard Martyn Turner z Edinburghu, ktorého zmiznutie nahlásila jeho manželka Verity ešte minulú sobotu. Miestne úrady túto zdrvujúcu správu potvrdili. Manželia boli na ostrove na dovolenke, kde oslavovali manželkine 40. narodeniny. Podľa jej slov si išiel Richard zaplávať a zašnorchlovať, no späť sa už bohužiaľ nikdy nevrátil. 

cs.wikipedia.org

Pátracej akcie sa zúčastnili potápači, záchranárske psy aj vrtuľník, no celá akcia bola neúspešná. Keď neskôr, po pitve žraloka, odborníci našli v žalúdku svadobnú obrúčku, všetko bolo jasné. Verity ju spoznala, a tak sa jej navždy rozplynuli predstavy o tom, že svojho manžela ešte niekedy uvidí. 

„Očividne si myslel, že plávanie v lagúne je bezpečné. Veľa ľudí tam chodí šnorchlovať, pretože voda je tam teplá a plytká. Možno ho vlny odplavili na otvorené more, alebo žralok vplával do lagúny. Isté je teraz len to, že je mŕtvy,“ vyjadril sa jeden z miestnych obyvateľov.

Komentáre