Leto, čas dovoleniek a relaxu, môže byť niekedy poznačené nebezpečnými zdravotnými komplikáciami, ako je napríklad letná chrípka. Dôvod? Vírusové ochorenia si dovolenku nedávajú a môžu vás „navštíviť“ práve v tej najnevhodnejšej chvíli. Ako sa teda chrániť pred týmto nepriateľom a užívať si letné mesiace naplno? Odpoveď spočíva v posilnení imunity a zachovaní kvalitnej hygieny.

Aloe Vera: Zázračný imunitný Booster

Aloe Vera je známa ako “rastlina nesmrteľnosti” s mnohými prospešnými účinkami na ľudské zdravie. Avšak, jeden z hlavných dôvodov, prečo je Aloe Vera tak priaznivý, je jej pozitívny vplyv na imunitný systém. Unikátne zloženie s obsahom vitamínov, minerálov a aminokyselín robí z tejto rastliny silný nástroj na posilnenie imunity.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Produkty na báze Aloe Vera od BIOCARE môžu preto pomôcť v boji proti letnej chrípke tým, že posilnia schopnosť systém brániť sa proti baktériám a vírusom a zlepšiť tak odolnosť tela voči nepríjemným infekciám. Pravidelné užívanie Aloe Vera tiež môže zvýšiť produkciu bielych krviniek, ktoré sú doslova zodpovedné za boj proti chorobám, a tiež pomôžu detoxikovať telo.

Správne posilnená imunita je kľúčom k dobrému zdraviu

Správne posilnená imunita je kľúčovým prvkom dobrého zdravia z niekoľkých dôvodov. Zaisťuje ochranu organizmu pred infekciami. Silná imunita dokonca bráni telo aj proti rakovine, pretože zdravé bunky sú schopné rozpoznať a zničiť v tele nebezpečnú hrozbu a zabrániť jej šíreniu.

Silný a pravidelne podporovaný imunitný systém tiež dokáže zrýchliť regeneráciu a hojenie rán. Je skvelou prevenciou rôznych chronických chorôb a podporou celkového zdravia tela a jeho pohody.

Preto je dôležité venovať pozornosť udržiavaniu a posilňovaniu nášho imunitného systému prostredníctvom zdravého životného štýlu, ktorý zahŕňa vyváženú stravu, pravidelné cvičenie, odpočinok a kontrolu stresu.

Dôležitou obranou proti chorobám je aj hygiena

Posilnenie imunity je dôležité, no nesmieme zabudnúť ani na základnú hygienu. Jedným z najčastejších spôsobov prenosu vírusov a baktérií je predsa práve nedostatočná hygiena. Avšak nielen naše telo, ale aj každé nové a štýlové WC  sa teda oplatí udržiavať v dokonale čistom stave.

Ak si teda dáte pozor na hygienu a správnu podporu imunity, vírusové ochorenie vám leto vôbec nemusí skomplikovať.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here