Ide o najnovší model z dielne Ferrari. 812-tka bude kraľovať bežne dostupným modelom značky s jej kráľovskou V12-tkou a nahradí tak súčasný model F12 Berlinetta.

Kladiete si aj vy otázku, či Superfast je oficiálny názov modelu alebo len ďalší superlatív, ktorý bude opisovať tento ikonický model? Áno, je to oficiálny názov  modelu a povieme vám k tomu len jedno, motor V12 s obsahom 6.5 litra so sériovým výkonom 789bhp. To teda robí z nového modelu značky o 60bhp výkonnejší model, ako bol jeho predchodca (6.3 liter V12). Je treba ešte iné odôvodnenie názvu Superfast? Myslím že nie.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Ale keby predsa, značka sa oficiálne vyjadrila, že tento model ako aj jeho názov je určený pre tých, ktorý sa dovolávali najvýkonnejšieho a najexkluzívnejšieho (bežne dostupného a vyrábaného) modelu Ferrari. Ako automobilka ďalej uvádza, tento model ponúkne šťastným majiteľom neopísateľný zážitok z jazdy na ceste, ale aj na okruhu a zároveň bude poskytovať dostatočný komfort na bežné použitie.

Maximálna rýchlosť by sa mala pohybovať na  úrovni 340 km/h so zrýchlením 0-100 km/h za 2,9 sekundy. Ceny budú zverejnené až na autosalóne, no dá sa predpokladať že budú vyššie ako ceny F12-tky (283 000). Cena sa odhaduje zhruba na hranicu €300 000, no počkajme si až na jej  zverejnenie a predstavenie celej tejto „chuťovky“.

Oficiálne predstavenie Ferrari 812 Superfast sa uskutoční 7.3.2017, kedy značka predstaví svoju horúcu novinku na autosalóne v Ženeve.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here