Táto majestátna zaoceánska loď má aj svoje staršie dvojča, Oasis of the Seas, s ktorou zdieľa zhruba 95 percent svojej DNA – vrátane rozčlenenia lode, ktoré ju rozdeľuje na sedem rôznych oblastí. Taktiež zdieľa izby s balkónom orientovaným na pešiu zónu, a  pravdepodobne najväčší (a najlepší) detský program na mori. Na lodi sa taktiež nachádza klzisko, bar (ktorý sa týči medzi troma palubami), simulované surfovanie a horolezecké steny. V marci tohoto roku, sa k tejto súredeneckej dvojici majestátnych lodí pripojí aj tretí súrodenec, Harmony of the Seas.

img-of-sea

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Aj keď je obrovská, nikdy sa na nej nebudete cíti stratení, pretože jej verejné priestory sú rozdelené do siedmich častí. Na palube 4 môžeme nájsť  napríklad zábavné centrum s krytým klziskom a rôznymi klubmi a salónikmi.

The Royal Promenade je názov pre nákupnú zónu, ktorej dĺžka je približne rovnkaká, ako dĺžka futbalového ihriska. Predné časti palúb 6 a 7 slúžia na udržiavanie pohody a vitality hostí na mori, na čo slúźi obrovské Spa centrum. Paluba 14 je predovšetkým orientovaná pre deti a ich zábavu na mori. Na zadnej časti lode, a to až na palube 15, môžeme nájsť športový areál, FlowRider surfovacie simulátory, minigolf, stolný tenis a basketbalové ihriská.

Allure_of_the_Seas_(ship,_2009)_001
Prostredie a atmosféra v každej oblasti sú natoľko odlišné, že sa cítite ako keby každá z týchto častí bola iná samostatná loď.

Napodiv, na Allure of the Seas máte zriedkakedy pocit preplnenosti čo sa ľudí týka. Jediné miesta, kde vnímate obrovskú masu cestujúcich sú kráľovská promenáda v dobe sprievodu, počas dní na mori na okrúhlej terase pri bazéne a v hlavných reštauráciách v čase raňajok, obeda a večere.

Loď prešla v máji roku 2015  výraznou rekonštrukciou a celým radom zmien (nové reštaurácie, obchody, salóniky, kabíny a super rýchle Wi-Fi pripojenie.

Týždenné plavby sa skladajú z dvoch formálnych nocí a päť príležitostných nocí. Na príležitostné noci sa hodí klasické neformálne oblečenie. Počas formálnych večerov sú najčastejšie u pánov obleky a u žien sú to naopak koktejlove šaty.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here