Americký Airstream už roky modernizuje svoj legendárny karavan menom Globetrotter. Jeho posledná generácia bola prvýkrát predstavená v roku 2017 a zapracovanie moderných trendov do klasických tvarov pokračovalo o rok neskôr. Firma nedávno odhalila najnovšiu verziu nazvanú Globetrotter 30.

Zdroj: Autoforum.cz

Výrobca karavu hovorí o modernom profile, luxusnom prevedení a rovnako tak sa netají tým, že inšpiráciou mu boli aj miestni výletníci. Airstream sa vraj pokúsil poučiť z pripomienok reálnych užívateľov a premietol ich do praktických modifikácií najnovšieho Globetrotter.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Interiér karavanu obsahuje prepracovaný obývací priestor so salónikom v prednej časti. Tam sa nachádza posedenie s jedálenským stolom blízko vybavenej kuchyne. Nechýba ani kúpeľňa a toaleta. Na konci mobilného obydlia je zas oddelená spálňa. Ďalší priestor pre spanie možno vytvoriť z obývacej izby, po rozložení sedačky vznikne priestranné miesto pre odpočinok.

Zdroj: Autoforum.cz
Zdroj: Autoforum.cz
Zdroj: Autoforum.cz

Elektronické vybavenie ponúka príjemnú klímu vo dne i v noci, moderné prístroje na palube zaistia ozvučenie či domáce kino pre celú rodinu. Internetové spojenie zabezpečuje pripojenie WiFi s bezdrôtovou aktualizáciou softvéru, ktorý je súčasťou karavanu.

V karavane sú použité naozaj kvalitné materiály, ako napríklad kožené čalúnenie alebo drevené obloženie, ktoré pôsobia noblesne a pritom by mali odolávať bežnému opotrebovaniu počas kempovania. V základnom prevedení sa cena karavanu Globetrotter aktuálne pohybuje okolo 119 000 dolárov.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here