Po tom, čo nedávno internet zaplavili fotografie obrovskej kravy, sa teraz do popredia dostávajú zábery stvorenia z úplne opačnej strany radu. Zoznámte sa s Lil Billom, ktorý je tým najmenším zo svojho druhu na celom svete.

zdroj: Mississippi State University College of Veterinary Medicine/Facebook

Zatiaľ čo najväčší jedinci z jeho druhu, kravy Knickers a Dozer vzbudzujú rešpekt už na prvý pohľad, tento maličký chlapík zasa vyčarí úsmev na nejednej tvári. Lil Bill váži len neuveriteľných 4,5 kilogramu, čo tvorí asi len jednu desatinu z toho, čo vážia iné jedince v jeho veku. Len pre porovnanie, hmotnosť 4,5 kilogramu je bežná pre dospelú mačku domácu.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Mississippi State University College of Veterinary Medicine/Facebook

Okamžite po jeho narodení, ho jeho vlastníci zobrali do Mississippi State University College of Veterinary Medicine, kde tomuto chlapíkovi spravili všetky testy. Veterináry skúmali, či je Lil Bill zdravý a čo presne môže za jeho miniatúrny vzhľad. Na radosť všetkých je Lil Bill úplne zdravý a všetky orgány má plné vyvinuté. Vedcom zatiaľ ešte nie je úplne známe, z akého dôvodu je veľkostne odlišný od svojich rovesníkov a čaká sa na ďalšie testy. Ale jedinečnosť je to, čo zaujme. Alebo nie?

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here