Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

A je to tu. Máme prvú Teslu model S, ktorá oficiálne najazdila 1 milión kilometrov. Toto vozdilo prináša odpovede mnohým ohľadom servisu, výdrže batérie a elektromotorov. Bez vážnejších porúch to nešlo. Elektromotor museli meniť celkom trikrát.

Automobilka Tesla a jej vozidlá sú považované za lídrov na trhu elektromobilov. Tesla Model S P85+ určite nepatrí medzi obyčajné ľudové elektromobily, no určená je na denné jazdenie. Po niekoľkých rokoch sa dá konečne odpovedať na otázku, aká je Tesla spoľahlivá aj po najazdení väčšieho množstva kilometrov.

Hansjörg Gemmingen je fanúšikom elektromobilov a svoju Teslu Model S kúpil v roku 2014, keď mala najazdených 30 tisíc kilometrov. Odvtedy na nej najazdil denne v priemere 600 kilometrov a nedávno prekročil hranicu 1 milióna najazdených kilometrov. Tam však nekončí, jeho cieľom je na vozidle najazdiť až 2 milióny kilometrov, čo by sa mu malo podariť behom nasledujúcich pár rokov.

zdroj: @gem8mingen/Twitter

Pôvodná batéria, ktorá bola vo vozidle od výroby umiestnená mu vydržala solídnych 290-tisíc kilometrov. Následne v rámci záruky mu automobilka zapožičala náhradnú batériu, kým mu dorazila jeho nová. Na zapožičanej batérii prekročil magickú hranicu 500-tisíc kilometrov a na svojej ďalšej úplne novej batérii následne najazdil až 470-tisíc kilometrov a ešte stále na nej jazdí. 

Elektromotory už tak spoľahlivé neboli. Zo začiatku mala automobilka problém s pohonom a motory nevydržali veľa. Samotný Hansjörg  ich musel v krátkej dobe meniť 3-krát, no v poradí štvrtý elektromotor drží už slušných 680-tisíc kilometrov. Majiteľ sa o svoju Teslu dobre staral, nikdy nešiel pod 20% kapacity batérii. Vždy svoje auto udržiaval v hranici nabitia 20-80%, pri čom len pred dlhými cestami ju dobil na 90%.

Rekord tejto Tesly nie je odpoveďou na všetky otázky. Po prvotných problémoch s motorom však neskôr už Tesla obstála slušne a Hansjörg Gemmingen dal počas milióna najazdených kilometrov do opráv zhruba 13-tisíc EUR.

Komentáre