Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Včera odvysielala televízia JOJ šokujúcu reportáž o tom, ako dvoch záchranárov pri výkone práce a stabilizovaní napadli 2 muži. Najskôr verbálne a jeden z nich potom dokonca aj fyzicky. Prípadom sa už zaoberá polícia a útočník je už dokonca aj v policajnej cele.

Celý incident sa mal odohrať v Bratislave na jednosmernej Bjornsonovej ulici. Záchranári nakladali pacientku do sanitky, kde potrebovali už len pár minút na jej stabilizovanie a následné začatie jej prevozu do nemocnice.

„Zrazu prišiel jeden pán k sanitke zboku a začal sa nám verbálne vyhrážať. Používal dosť neslušné slová, s kolegom sme ho upokojovali, že nech chvíľočku počká, že pacientku zastabilizujeme a o minútku odchádzame preč,“ vysvetľuje pre tv JOJ napadnutý záchranár.

Verbálne útoky však neboli to jediné, čo záchranárov čakalo. Personál sanitky si chcel odfotiť poznávaciu značku luxusného BMW, v tom však z auta vystúpil aj spolujazdec. Ten sa podľa slov záchranárov začal okamžite vyhrážať, že ich zastrelí, doslova že ich na mieste od*ebe. Na jedného zo zdravotníkov dokonca aj fyzicky zaútočil a chytil ho pod krk. Kričal na neho a donútil ho namiesto fotografiu ich vozidla s poznávacou značkou okamžite vymazať.
Druhý zo záchranárov medzi tým už kontaktoval operačné stredisko s prosbou o pomoc a zásah polície. Záchranári neskôr podali trestné oznámenie a celým prípadom sa už zaoberá polícia. Jeden z dvojice muž čelí obvineniu z prečinu nebezpečného vyhrážania v súbehu s prečinom výtržníctva. 

Komentáre