Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Nie každému sa podarí viesť šťastný život a byť dostatočne materiálne a finančne zabezpečený. Na Slovensku žijú tisíce ľudí v biede či na ulici. Denne stretávame zanedbaných ľudí, ktorí nemajú základné potreby na život – od jedla, cez hygienické potreby až po oblečenie či teplý nocľah. Zatiaľ čo niektorí sa k takémuto životu dostali sami svojou ľahostajnosťou, sú aj takí, ktorí naozaj nemôžu za to, v akej situácii sa ocitli a jednoducho nevedia, čo teraz. Vďaka občianskemu združeniu Helpi sa v meste Žiar nad Hronom začali objavovať Dobré skrinky slúžiace na pomoc sociálne slabým. Pomôcť s ich naplnením môže každý, kto chce.

Zdroj: facebook.com/helpiorg

Členovia združenia ich osádzajú na frekventovaných verejných miestach, akými sú napríklad nemocnica, autobusová stanica alebo oddychové zóny. Princíp skriniek spočíva v tom, aby ľudia, ktorí majú chuť pomôcť, do nich vložili veci, o ktorých si myslia, že by niekoho v núdzi potešili alebo mu pomohli. Darovať môžu napríklad potraviny, nealkoholické nápoje, hygienické potreby, oblečenie, knihy, školské potreby, kozmetiku alebo hračky.

Zdroj: facebook.com/helpiorg

„Dobrá skrinka je búdka alebo akýkoľvek box, ktorý je odolný voči poveternostným vplyvom alebo poškodeniu, je umiestnený na verejnom priestranstve, pričom platí, že môže do neho ktokoľvek priniesť akýkoľvek vhodný tovar, ktorý nepotrebuje alebo si z neho môže vziať tovar, ktorý potrebuje. Choďte sa na ňu pozrieť a prineste veci, ktoré nepotrebujete, alebo si zoberte, čo sa vám páči! Je to úplne zadarmo,“ znie v statuse OZ Helpi na Facebooku.

Zdroj: facebook.com/helpiorg

Komentáre