Brazílsky zubár Felipe Rossi založil mimovládnu organizáciu Por1sorriso, cestuje po svete a vracia úsmevy niektorým z najchudobnejších ľudí na planéte. On a jeho kolegovia opravujú zuby jednotlivcov s nízkymi príjmami úplne zadarmo.

Známy lekár, rovnako ako väčšina ľudí, che šíriť radosť a dobrotu medzi svojich blízkych, komunitu, vo svojej krajine, ale aj vo svete. Jeho túžba konať dobro už mala veľký pozitívny vplyv na komunity s nízkymi príjmami nielen v Brazílii, ale aj v Keni či v Mozambiku. Rossiho filozofia spočíva v pomoci tým, ktorí nemajú prostriedky na to, aby si sami pomohli. Preto neúčtuje poplatok ľuďom, ktorým pomáha. „Táto pomoc sa veľmi líši od projektov, v ktorých ľudia jednoducho dostávajú zubné kefky a zubnú pastu.“ napísal zubár na svoj účet na Instagrame.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Zdroj: Boredpanda

Lekár sa snaží apelovať na to, že dobré zdravie ústnej dutiny je dôležitejšie, než si ľudia myslia. Je to jedna z vecí, ktorá môže pomôcť viesť zdravý život alebo môže viesť k neustálemu ochoreniu. Ľudia sú mu za jeho prácu veľmi vďační, nielenže im opäť vrátil úsmev na ich tváre, ale rovnako im pomohol aj so získaním sebavedomia.

Vybrali sme niekoľko ukážok jeho práce, ktoré sú naozaj obdivuhodné, veď posúďte sami.

Zdroj: Boredpanda
Zdroj: Boredpanda
Zdroj: Boredpanda
Zdroj: Boredpanda
Zdroj: Boredpanda
Zdroj: Boredpanda
Zdroj: Boredpanda

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here