Ľudská drzosť a bezohľadnosť už naozaj nepozná žiadne hranice. Na hlavnom letisku v meste Denpasar na ostrove Bali sa podarilo chytiť ruských pašerákov, ktorí sa pokúšali vo svojej príručnej batožine prepašovať zdrogované mláďa orangutana.

zdroj: EPA

Dvojicu naivných pašerákov sa podarilo zaistiť ostrahe letiska ešte v piatok neskoro večer, kedy sa členom ostrahy zdali byť podozrivý. Pri bezpečnostnej kontrole do bezcolnej zóny na miestnom letisku sa podarilo ostrahe zaistiť prekvapivý nález.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

V podozrivo vyzerajúcom prútenom košíku, sa istý mladý Rus pokúšal do lietadla preniesť zhruba 2-ročné mláďa orangutana. Tomu podľa dostupných informácii ešte pred cestou na letisko podal silné sedatíva, vďaka ktorým bolo zviera paralizované.

zdroj: AFP/ Getty Images

Muž neskôr privolaným ochranárom a policajným zložkám mal povedať, že tento mladý orangutan je dar od jeho priateľa, tiež ruského občianstva, ktorý mal primáta kúpiť zhruba za $3,000 od priekupníka na ulici na ostrove Jáva. Zadržaný muž ďalej uviedol, že priateľ, ktorý orangutana kúpil musel odcestovať do Ruska skôr a jeho požiadal, aby mu nového mazlíčka do krajiny priniesol so sebou.

Komentáre