Florence Schechter pripravuje otvorenie úplne prvého múzea vagín na vo Veľkej Británii. Tento nápad vznikol na podnet faktu, že múzeum penisov sa nachádza na neďaleko Islande, no múzeum zamerané na vagíny sa nikde na svete zatiaľ ešte nenachádza. Podobné múzea sa nachádzajú len v Austrálii, jedno je však skôr výtvarnou galériou a druhé je len virtuálnou exhibícou.

zdroj: Getty Images

“Doposiaľ sa teda nikde na svete nenachádzalo múzeum, do ktorého by mohli návštevníci prísť a ženskom pohlavnom ústrojenstve sa niečo dozvedieť”, povedala zakladateľka múzea Florence Schechter. Múzeum vagín má ľudí vzdelávať o ženskom tele a celý jeho koncept bol skonštruovaný na základe podrobných gynekologických výskumov.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Toto nové nezvyčajné múzeum by sa malo v krajine otvoriť na jeseň tohto roku a podľa zakladateľky by mal jednoducho každý človek vedieť aj niečo o vagínach. Tá sa ďalej na andresu múzea aj vyjadrila, že jej cilom je ľuďom z bilogického hladiska danú problematiku priblížiť, pretože mnoho z nich sa často bojí navštíviť lekára. V múzeu sa taktiež budú môcť dozvedieť o rizikách a jednotlivých chorobách a ich príznakoch.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here