Zdravý prílev energie

Ten si môžete dopriať so šálkou kvalitnej kávy Arabica. Ak ste si mysleli, že kofeín sa stará len o povzbudenie, viete o nej toho ešte stále málo. Vďaka káve sa z vás môže stať aj múdrejší človek.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Viacero overených štúdií skúmalo účinky kofeínu na mozog, ktoré dokázali, že môže zlepšiť náladu, reakčný čas, pamäť, ostražitosť a všeobecné kognitívne funkcie. Teda aj vaše zmýšľanie a schopnosti myslieť môžu byť vďaka káve na tom oveľa lepšie.

zdroj: science.howstuffworks.com

Keď potrebujete schudnúť

Už ste si všimli, že vo väčšine propagovaných produktov na chudnutie sa v zložení nájde aj kofeín. Táto látka vám pomôže bojovať s nadbytočným tukom. Kofeín môže čiastočne kvôli jeho stimulačnému účinku na centrálny nervový systém zvyšovať metabolizmus a oxidáciu mastných kyselín. Ak si kúpite zrnkovú kávu, chuť kofeínu bude výraznejšia a dokáže vám zvýšiť rýchlosť metabolizmu. V tomto procese zároveň pomáha mobilizovať mastné kyseliny z vašich tukových tkanív. Aj povzbudenie vám pomáha zlepšovať váš fyzický výkon.

zdroj: nationaldailyng.com

Bojuje s procesom starnutia

Nielenže vám káva v krátkodobom horizonte pomôže byť múdrejším, ale dokáže ochrániť váš mozog aj v starobe. Alzheimerova choroba je najčastejšou neurodegeneratívnou poruchou vo svete a hlavnou príčinou demencie. V perspektívnych štúdiách majú spotrebitelia kávy až o 60 % nižšie riziko Alzheimerovej choroby a demencie. Takže Aj vďaka káve si budete pamätať na vaše dokonalé zoznámenie v Bratislave.

Ak si doprajete denne 4 šálky kvalitnej kávy, môžete znížiť aj riziko cirhózy pečene. Vďaka tomuto nápoju je to možné až o 80 %. Nájdite si ale svoju optimálnu dennú dávku a bude to pre vás ideálna cesta, ako spojiť príjemné s užitočným.

Komentáre