Pred testom sme boli plní očakávaní. GLC je úplne nové vozidlo, ktoré vystriedalo svojho predchodcu Mercedes-Benz GLK. Zatiaľ čo pri GLK, konštruktéri použili pri tvorbe vozidla pravítko a ostré hrany, pri GLC už naopak použili kružidlo a krásne zaoblené, elegantné línie.

IMG_8105

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Exteriér

Ako sme už v úvode naznačili, nové GLC sa od svojho predchodcu výrazne odlišuje. Jedná sa o úplne iné vozidlo. Model GLK rozdelil ľudí na 2 tábory, tých čo ho milovali a páčil sa im jeho dizajn a na druhej strane tých, ktorým hranaté tvary moc nevoňali. Buď ste ho milovali alebo nenávideli.

IMG_8109

Tvary nového GLC sú skutočne pastvou pre oči. Predná maska nepôsobí vôbec robustne a pri pohľade na vozidlo spredu máme dojem agilného ale zároveň, ako sa na Mercedes aj patrí, maximálne elegantného vozidla. Dominantou sú taktiež aj špičkové LED svetlomety, ktorých svietivosť je naozaj bravúrna. Zadná časť vozidla pôsobí trošku neohrabane, no koncové svietidlá, ktoré Mercedes-Benz v poslednej dobe dáva na svoje nové modely spôsobujú, že ak za Vami bude po meste jazdiť nejaké vozidlo dlhšiu dobu, bude to len pre to, že sa na Vašeho „medveďa“ nevie vynadívať.

IMG_8107

Jediná vec ktorá ma na exteriéry sklamala sú plechové disky, za ktoré by som „dizajnéra“ nechal vyhodiť, pretože sú odporné a kazia celkový dojem z vozidla.

Interiér

Po usadnutí do interiéru modelu GLC sme doslova stratili reč. Použitý je interiér, ktorý už veľmi dobre poznáme z modelu C, no ten je jednoducho prekrásny. Masívna stredová konzola (v našom prípade obložená imitáciou dreva) pôsobí veľmi útulne a luxusne. Všetky komponenty interiéru pôsobia veľmi luxusne a kvalitne, ostatne ako sa aj na vozidlo prémiovej značky patrí. Pri každom jednom pohľade okolo seba viete, že sedíte v Mercedese a presne viete, za čo ste svoje nemalé peniaze utratili.
Osobne som nikdy neuznával trend „tabletov“ v interiéry, no tento pri Mercedese vôbec nepôsobí rušivým dojmom a do interiéru výborne zapadá.

IMG_8117

Ohromí Vás priestorová ponuka vozidla tejto kategórie ako aj kvalitné a veľmi komfortné spracovanie predných a na prekvapenie aj zadných sedadiel.

Jazdné vlastnosti

K dispozícii sme mali naftový 4-valec s označením GLC 220d 4Matic. Motor mal na vozidlo postačujúci výkon, no pri konfigurovaní tohto modelu by sme určite siahli po silnejšej motorizácii 250d, ktorá je z ponuky dieselových motorov najsilnejšia čo je škoda. Do GLC by sa nám totižto hodil naftový agregát s označením 350d, ktorý poznáme napríklad od väčšieho súrodenca GLE.

IMG_8115

Po triede vozidla GLC siahne vodič, ktorý vie čo chce a komfort je pre neho prioritou. Každý jeden najazdený kilometer sme si vychutnávali a GLC nás pri každom z nich rozmaznávalo svojim komfortom. Na výber máme taktiež aj z viacerých jazdných režimov, čím zmeníme charakter vozidla, no aj pri dynamickom-športovom nastavení, je auto stále mäkké a na ceste pláva. Vozidlo je jednoducho robené pre maximálny komfort svojich pasažierov a nie na zdolávanie horských priesmykov vo veľkých rýchlostiach, čím nechcem povedať že to GLC nezvládne.

IMG_8108

Ešte v tomto roku by sa malo k predajcom a taktiež aj k prvým šťastným zákazníkom dostať GLC vo verzii coupé, ktoré je skutočne pastvou pre oči!

GLC si v našej redakcii za svoj imidž, komfort a eleganciu vyjazdilo hodnotenie 90%

IMG_8105

IMG_8103

Komentáre