Nie je GT ako GT 

Veľmi veľa rôznych automobiliek po celom svete označuje svoje modely skratkou GT alebo teda Gran Tourismo. BMW označením Gran Tourismo zaručuje pri svojich modeloch maximálny cestovateľský komfort a vnútorný priestor pre svojich pasažierov. Model 3GT je postavený na predĺženom podvozku rady 3 (väčší rázvor o 110mm oproti Sedanu a Touringu), čo sa značne prejavilo aj na komforte jazdy. Len pre porovnanie, trojkové GT je až o 81mm vyššie, než trojkový Touring.

Processed with Rookie Cam

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Exteriér 

Krásne tvary, agresívny dizajn prednej aj zadnej časti. Pri pohľade spredu masívne čelné sklo, od ktorého strecha vozidla aj celá bočná línia klesá do tvaru „coupé“. Toto všetko sú charakteristiky modelu 3 GT. Oproti svojmu väčšiemu súrodencovi päťke GT, trojka nepôsobí až tak ťažkopádne.

Processed with Rookie Cam

Processed with Rookie Cam

Processed with Rookie Cam

Processed with Rookie Cam

Veľmi pekný funkčný aj dizajnový prvok je výsuvný spoiler v zadnej časti auta, ktorý „getečku“ dodáva agresívny, športový vzhľad a celému autu dodáva pocit ľahkosti. Veľmi pekne pôsobí aj dizajnový paket M, pri ktorom by som vytkol len malý rozmer hliníkových diskov.

Processed with Rookie Cam

Veľmi pozitívne na druhej strane hodnotím bez rámové okná. Je to detail, ktorý však celej koncepcii vozidla dodáva imidžový a športový nádych.

Interiér 

Interiér trojkového GT pôsobí klasickým BMW dojmom. Jednoduchosť, prehľadnosť s nádychom luxusu sú kľúčové vlastnosti, ktoré v interiéri prevládajú. Centrálny multimediálny displej systému iDrive je skvelo čitateľný a prehľadný. Celý systém sa ovláda veľmi intuitívne a podvedomo. Vo vozidle majú všetci pasažieri veľmi príjemný a pohodlný posed a pocit z jazdy.

Processed with Rookie Cam

Negatívne by som hodnotil čitateľnosť budíkov, ktoré sú veľmi stroho dizajnované a v niektorých situáciách sú zle čitateľné. Na druhej strane, veľmi pozitívne hodnotím head-up displej, ktorý za tých 998 EUR naozaj stojí. Všetky potrebné informácie ako je rýchlosť jazdy, sledovanie dopravných značiek, ale aj navigácia a informácie zo zábavného systému iDrive sa Vám premietajú priamo na čelné sklo.

Na jednotku hodnotíme športový kožený volant „M“, ktorý Vás s vozidlom a s vozovkou prepojí a umocní tak zážitok z jazdy.

Processed with Rookie Cam

Technické špecifikácie

BMW_3_GT_rozmery_u

Usporiadanie a počet valcov

R4

Zdvihový objem

1995 cm3

Max. výkon

135 kW/184 k

pri otáčkach

4000/min

Max. krútiaci moment

380 Nm

pri otáčkach

1750-2750/min

Palivo

nafta

Pohon

4×4

Prevodovka

8-stupňová automatická

ROZMERY, HMOTNOSTI A OBJEMY 

Dĺžka

4824 mm

Šírka

1828 mm

Výška

1508 mm

Rázvor náprav

2920 mm

Pohotovostná hmotnosť

1575 kg

Pohotovostná hmotnosť (EU)

1650 kg

Užitočná hmotnosť

570 kg

Celková hmotnosť

2145 kg

Objem batožinového priestoru

520/1600 l

Objem palivovej nádrže

57 l

JAZDNÉ VÝKONY 

Max. rýchlosť

226 km/h

Zrýchlenie 0-100 km/h

7,9 s

SPOTREBA 

Mesto – normovaná

5,9 l/100 km

Mimo mesta – normovaná

4,4 l/100 km

Kombinovaná – normovaná

4,9 l/100 km

Mesto – počas testu

6,8 l/100 km

Diaľnica – počas testu

7,0 l/100 km

Vidiek – počas testu

4,6 l/100 km

EMISIE 

Emisie CO2 kombinované

 129 g/km

Emisná norma

Euro 6

Cena testovaného modelu                                  59 058.00 €

 

Processed with Rookie Cam

Processed with Rookie Cam

Processed with Rookie Cam

Záver

Trojka GT je vozidlo, ktoré vo svojej triede nemá konkurenciu, čo sa týka vnútorného priestoru. Tým, že „getečko“ má oproti klasickej trojke dlhší rázvor, jazdný komfort je vyšší a touto cestou sa trojkové GT snaží zaradiť medzi limuzíny a verte mi, že tam právom aj patrí.

Priameho konkurenta u inej prémiovej značky nájdeme asi len ťažko, keďže modely tejto kategórie vyrába len BMW.

Processed with Rookie Cam

Svojou cenou auto olizuje hranicu 60 000 €, čím medzi limuzínami v konkurencii s Audi A6 alebo Mercedesom-Benz triedy E nemá šancu. Na druhej strane jeho interiérový priestor mu môžu jeho konkurenti priami (Audi A4, Mercedes-Benz triedy C) len ťažko závidieť. BMW 3 GT je vozidlo pre človeka, ktorý si rád vychutnáva dlhé a pokojné jazdy.

Komentáre