Možno si myslíte, že škola vám nič podstatné nedala, avšak, až v priebehu rokov mnohí často zisťujeme, že jediné, čo sme sa mali v škole dobre naučiť, bol cudzí jazyk. A potvrdzuje to aj pekný citát od Franka Smitha, ktorý hovorí, že: „Jazyk určí cestu vášho života. Dva jazyky otvárajú všetky dvere na ulici.“

Ak ste preto svoj čas na škole premrhali, máme pre vás niekoľko dobrých dôvodov, prečo by ste si, možno aj vo vyššom veku, mali doplniť tieto vedomosti v dobrej jazykovej škole.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Zvýšite svoje šance na získanie lepšie plateného zamestnania

Vďaka jazyku máte oveľa väčšiu šancu nájsť si prácu a môžete si pýtať aj viac mzdy. Zamestnávatelia si cenia ľudí, ktorí hovoria viacerými jazykmi. Najmä v dnešnej dobe, keď v obchodnom svete neexistujú takmer žiadne hranice, je komunikácia so zahraničnými partnermi nevyhnutná.

Väčšina zamestnaní nevyžaduje znalosť cudzieho jazyka na úrovni prekladateľa, no prekladanie a písanie e-mailov by malo byť samozrejmosťou. Preto, tak ako dobrá slovenčina pre cudzincov v našej krajine, aj pre vás by mala byť dôležitá znalosť angličtiny.

Uľahčíte si cestovanie

Kto dnes nechce mať otvorené všetky dvere? Ovládanie aspoň jedného cudzieho jazyka, napríklad angličtiny, so sebou prináša veľkú mieru slobody. Môžete slobodne cestovať po svete a nemusíte sa spoliehať na rôzne online prekladače. Vystačíte si len vy a vaše vedomosti.

Zdroj obrázka: Luis Molinero/Shutterstock.com

Vedel to aj rakúsky filozof Ludwig Wittgenstein, keď povedal: „Hranice vášho jazyka sú limity vášho sveta.“ Ak cudzinca oslovíte v jeho rodnom jazyku, automaticky získate kľúč k jeho srdcu. Nevadí ani to, že jazyk neovládate dokonale. Ako sa hovorí, námaha sa počíta.

Stanete sa múdrejším

Tak ako kvalitné SEO pomáha firmám zabodovať na obrovskom trhu, vás môže prezentovať v tom najlepšom svetle a nielen na trhu práce znalosť cudzieho jazyka. A má to svoje dôvody!

Ovládanie druhého jazyka zlepšuje vašu pamäť a zvyšuje krivku koncentrácie. Samotný proces učenia sa iného jazyka, ktorý zahŕňa neustále prekladanie nových slov, vás núti sústrediť sa, čím sa zlepšujú vaše schopnosti riešiť problémy.

Keď sa učíte cudzie jazyky, ste nútení naučiť sa aj štruktúru svojho materinského jazyka. Učenie sa cudzieho jazyka preto paradoxne zlepšuje aj znalosť toho rodného.

Učenie sa cudzích jazykov má mnoho ďalších výhod, preto nečakajte a pokúste sa získať ich všetky naraz. Bude sa vám fungovať vo svete oveľa lepšie.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here