Prečo nová podlaha?

Pokiaľ plánujete zainvestovať do riešení, ktoré by mali udržať optimálne teplo v dome, vyberte si novú podlahu. Práve jej izolácia vám pomôže udržať domov v teple a znížiť vaše účty za energiu. Samozrejme, že aj obklad stien vhodnou izolačnou vrstvou sa postará o vyšší komfort, ale pri podlahe, ktorá nemá dostatočné zateplenie, stratíte až 15 % tepla v miestnosti.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Najvyšší čas na prerábku. Začnite tým, že si dobre vyčistíte aktuálny povrch, na ktorý sa bude pokladať nová vrstva. Pomocou hydraulických hadíc to pôjde veľmi jednoducho a rýchlo. Potom je potrebný čas na dôkladné vysušenie. Samozrejme, že záleží aj od konkrétneho povrchu a materiálov, ktoré sa budú používať na izolovanie. V tomto prípade rozlišujeme:

– pevné podlahy, ako je betón a kameň

– klasická dlažba (laminát, PVC a pod.)

– drevené podlahy

Dôležitý je postup

Pred každým novým položením je dobré použiť textit ako základ. Špeciálne upravená látka, na ktorú sa položí pena, polystyrén a iný podklad. Práve ten je dobrým izolantom najmä pod plávajúce, laminátové a niekedy aj drevené podlahy.

Odmena na záver

Na betónové podlahy je vhodné použiť fóliu odolnú proti vlhkosti. Na tento typ povrchu sa veľmi dobre inštaluje aj podlahové vykurovanie, na ktoré sa umiestni napríklad určitý typ laminátovej podlahy. Veľmi dôležitou vecou pri každej takejto rekonštrukcií je, že ukladaním jednotlivých vrstiev sa zvyšuje úroveň spodnej vrstvy, čo môže v niektorých prípadoch prekážať dverám, zásuvkám a podobným stavebným úpravám.

Nová podlaha sa vám odvďačí príjemnou atmosférou, ktorá sa vďaka nej ľahko navodí. Ak by ste nemali dostatok zručností, vždy sa nájde spoľahlivá firma zaoberajúca sa podlahovými krytinami. Stačí pár klikov a všetko si objednáte aj cez internet.

Komentáre