Čo robí človeka človekom? Na túto otázku existuje veľa odpovedí, ale jednou z najbežnejších a najsprávnejších je, že človek má vysoké sebauvedomenie, je schopný myslieť a má mozog, ktorý je vo vývoji mnohonásobne lepší ako mozog akéhokoľvek iného živého tvora na zemi. Avšak, ako celé telo, aj mozog je potrebné pravidelne precvičiť.

Máme pre vás niekoľko jednoduchých tipov, pomocou ktorých to zvládnete bez najmenších problémov.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Cestou k vyššej efektivite práce a úspechu môže byť aj obyčajná hra

Za tisíce rokov evolúcie prešla ľudská myseľ a mozog obrovským množstvom významných zmien a tento pokrok samotný je založený na schopnosti rozvíjať sa. Práve z tohto dôvodu sa ľudia posunuli vo svojom myslení na kvalitatívne novú úroveň.

Avšak, ľudstvo ako celok a každý z nás jednotlivo ešte nedosiahli vrchol svojich možností. To znamená, že mozog sa neustále vyvíja. Zaujímavejšie však je, že vývoj nášho hlavného tela sme schopní ovplyvniť samostatne. Navyše je to aj zodpovednosť každého z nás, pretože v prvom rade od stupňa rozvoja mozgu závisia výsledky osobného života, efektivita práce, úspech v učení, osvojovaní si nových zručností a komunikácii s ostatnými. Dobrou správou je, že na takýto rozvoj vám stačia aj jednoduché puzzle pre deti, pri ktorých sa zároveň zabaví celá rodina.

Zdroj : SewCream/Shutterstock.com

Zdravá strava je základ

Aby ste mali na skladanie originálnych svietiacich puzzle aj energiu, musíte sa najesť. Tu si povieme len toľko, že v prvom rade musíte do svojho jedálnička zaradiť potraviny bohaté na fosfor (to sú tekvica, pšeničné klíčky, mak, sója, sezamové semienka, tavený syr, orechy, ovos, fazuľa a iné), ako aj potraviny s vysokým obsahom zdravých sacharidov (ryža, kukuričné ​​lupienky, otruby, cestoviny, kefír, mlieko, krevety, ryby a iné).

Po druhé, mali by ste minimalizovať alebo úplne prestať piť alkohol, ktorý má škodlivý vplyv na neuróny mozgu. Alkohol okrem škodlivého alkoholu obsahuje oxid uhličitý a spolu s alkoholom má veľmi silný deštruktívny účinok na mozgové bunky.

Mozog potrebuje vodu

Čistá voda je dnes veľmi vzácny zdroj, preto by ste s ním na dezinfekciu kvalitnej vinylovej podlahy nemali moc plytvať. V tomto smere je dobrou a lacnejšou alternatívou aj tá dažďová.

Čistá  a pitná voda pomáha telu očistiť sa od toxínov a tiež prispieva k rozvoju kognitívnych schopností a  udržiavaniu správnej nervovej komunikácie. Aby ste si zabezpečili optimálne množstvo vody, mali by ste vypiť liter vody denne, na 30 kg vlastnej hmotnosti. Ak ste vystavení nadmernému stresu, potom je vhodné množstvo spotrebovanej vody ešte zvýšiť.

Ako vidíte, nie sú to žiadne zložité postupy, takže s nimi môžete začať už dnes.

 

Komentáre