Kožné výrastky sú ako vínne mušky v kuchyni, sú otravné, no okrem ojedinelých prípadov sú často aj benígne. Nájsť cestu, ako sa im vyhnúť, nie je úplne jednoduché a možné. Ich vznik spôsobuje viacero faktorov. Často sú však len estetickým problémom, ktorého vás zbaví dobrý dermatológ pomocou laserového prístroja.

Ak preto chcete vaše telo pripraviť do plaviek, moderných topov a na dovolenku v tom najlepšom a bezchybnom stave, máme pre vás možnosti, pomocou ktorých by ste sa mohli tohto estetického a často aj nebezpečného problému zbaviť.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Čo sú to kožné výrastky a ako ich odstrániť?

Ako už bolo spomenuté vyššie, kožné výrastky sú nezhubné kožné výstupy, ktoré sa najčastejšie objavujú v oblastiach kožných záhybov alebo trenia, ako je krk, podpazušie, pod prsiami, v slabinách a očných viečkach. Väčšina je stopkatá, čo znamená, že sa otáčajú na malej základni.

Vo veľmi zriedkavých prípadoch môže byť kožný výrastok rakovinový. Vtedy výrastok aj často krváca a mení tvar i farby. V týchto prípadoch by ste mali určite navštíviť dermatológa na biopsiu, ktorú vyšetrí laboratórium a určí, či je na odstránenie kožného výrastku vhodný čas.

Zdroj obrázka: lev.studio/Shutterstock.com

Bežne sa nevzhľadné kožné výrastky u dermatológa odstraňujú CO2 laserom, v krajnom prípade je možné použiť invazívnejší postup, ktorý sa vykonáva pomocou skalpelu. Nie vždy ide o vašu krásu, ale najmä pevné zdravie, vďaka ktorému dokážeme zvládať všetky prekážky života.

Čo s nechceným ochlpením?

Ďalším nepríjemným problémom, najmä u žien, je ochlpenie. V plavkách a ani pod letným oblečením to u nežného pohlavia nepôsobí moc príjemne. Často sa výraznejšie ochlpenie vyskytuje aj na tvári a častiach tela, ktoré sú viditeľné.

Odstrániť ochlpenie tak, aby sa o pár dní znova neukázalo, nie je jednoduché. Holenie je len krátkodobé riešenie. Naopak, moderná laserová epilácia vás a vaše telo dokáže zbaviť ochlpenia rýchlo, bez bolesti a na dlhú dobu. Dovolenku a oddych pri mori si tak môžete užiť bez starostí a s oslnivo krásnou pleťou.

Komentáre