Páčilo by sa ti mať zadarmo hotelovú izbu?
Samozrejme, že áno. Ale má to háčik. Nemôžeš sa s tým pochváliť na sociálnych sieťach. Vlastne, celkovo nemôžeš toho urobiť veľa na sociálnych médiách, pretože v tomto hoteli určuje cenu izby to, ako veľmi si závislý na Facebooku, Snapchate, Instagrame…

Keďže počet užívateľov sociálnych médií sa celosvetovo neustále zvyšuje, vznikol The Check Out Suite In Hotel Bellora v Gothenburgu, vo Švédsku. Apartmán je navrhnutý tak, aby pomohol hosťom maximálne si oddýchnuť. Zahŕňa to najmä obmedzenie stresu, ktorý vytvára neustále používanie sociálnych médií.
Radšej ako hľadenie na obrazovku, hotel podporuje trávenie času s blízkymi a užívanie si sveta okolo.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

V podstate, čím viac času stráviš používaním sociálnych médií, tým viac za izbu zaplatíš.

zdroj: hoteldesignes

V takejto izbe je umiestnená smart lampa, ktorá meria, koľko za izbu zaplatíš na základe množstva času, ktorý si strávil na sociálnych sieťach.

„Cena za izbu začína na 0, takže ak hostia vôbec nevyužijú sociálne siete, ich pobyt bude zdarma.“

Keď sa hostia pripoja k WiFi, lampa začne zaznamenávať, koľko času strávili na Facebooku, Instagrame, SnapChate, Twitteri a YouTube. Svetlo je najprv biele a keď prekročia odporúčaný čas na trávenie pred obrazovkou, ktorý je 30 minút (podľa štúdií) lampa začne svietiť na červeno.

Cena začína na nule, ale keď svetlo sčervená cena vzrastá. Takže keď využiješ rekreačný čas pred obrazovkou na maximum, zaplatíš za izbu plnú cenu.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here