Airbnb je služba, kde obyčajní ľudia prenajímajú napríklad svoju voľnú izbu v byte, alebo rovno celý byt či dom. Ide o vyhľadávaný a obľúbený spôsob ubytovania posledných rokov. 

Ramis Jonuzi si zarezervoval cez Airbnb na pár dní izbu v prímorskom meste East Brighton v Melbourne. Neskôr však požiadal o predĺženie pobytu na jeden celý týždeň. A tu nastal problém. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Dôvodom jeho zabitia totiž bolo to, že Jonuzi nevyplatil hostiteľom 149 dolárov, ktoré mali pokryť jeho pobyt po predĺžení. Jeden z obvinených mužov vypovedal na súde, že neuhradený účet ho vytočil natoľko, že spolu so svojimi spolubývajúci Jonuziho napadli a bili dovtedy, kým nepodľahol zraneniam.

Obvinení muži sa snažili na súde dokázať aj to, že ich úmyslom nebolo muža zabiť, ale len postrašiť, a že za jeho smrť vlastne nemôžu. Súd im však ich vysvetlenia neuveril a každý z nich bol odsúdený na niekoľko rokov nepodmienečne. 

K celému incidentu sa vyjadrili aj ľudia z Airbnb portálu. „Odstránili sme tento dom zo zoznamu na našej platforme a budeme v plnej miere spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní pri ich vyšetrovaní.” , stálo v ich vyhlásení. 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here