Výsledky prieskumu z roku 2021 o faktoroch, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri výbere dovolenkového regiónu hovoria, že až 44 percent opýtaných Európanov uviedlo, že si dovolenkovú destináciu vyberali na základe plánovaného rozpočtu. Napriek tomu, že sú peniaze v dnešnej dobe veľmi dôležité, nie je to jediný faktor, ktorý môže ovplyvniť vaše rozhodovanie.

Čo všetko vám môže ešte plánovanie vašej letnej dovolenky prekaziť?

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Vyberte si podnebie, ktoré vám najviac vyhovuje

Okrem peňazí, ktorých máme z roka na rok menej, pretože ceny stúpajú, rozhoduje o výbere našej dovolenky aj podnebie. Podľa štatistík je to rovnaký počet ľudí (44 %), ktorí sa pri plánovaní letnej dovolenky rozhodujú na základe podnebia cieľovej destinácie.

Ak milujete viac tepla, ktoré si môžete užiť spolu s komfortom luxusných hotelov, smerujte svoje pohľady viac k rovníku, ideálne je napríklad turistami z celého sveta obľúbené Turecko, ak sa vám nechce dlho cestovať, oplatí sa spoznať Grécko.

Dbajte na svoju ochranu

42 % ľudí sa v súčasnosti pri výbere vhodnej dovolenkovej destinácie rozhoduje na základe rizika nakazenia koronavírusom. Pokiaľ si ale dáte na seba pozor, dodržíte všetky opatrenia a budete myslieť na svoju ochranu, môžete bez problémov ísť na dovolenku na Korfu alebo do Dubaja.

Spríjemnite si dlhú cestu

29 % opýtaných sa pri hľadaní cieľovej dovolenkovej destinácie rozhoduje na základe trvania cesty. Avšak, ani to, koľko hodín v lietadle, aute alebo na lodi strávite nemusí rozhodovať, ak si na cestu zoberiete dobrú knihu, zoznam obľúbených skladieb v mobile, filmov alebo blízkeho človeka, ktorý s vami rozoberie počas cesty všetky dôležité témy a čas po jeho boku vám bude plynúť naozaj rýchlo.

Doplňte si jazykové schopnosti na kurze angličtiny

Ani ovládanie jazyka cieľovej krajiny nemusí byť prekážkou, ak pred cestou absolvujete dobrý kurz angličtiny. Až 20 % ľudí sa rozhoduje na základe toho, ako dobre ovláda jazyk cieľovej krajiny. Nakoľko je ale angličtina univerzálny a medzinárodne uznávaný jazyk, jeho osvojením sa dohovoríte všade.

Nenechajte sa preto nepríjemnými faktormi odradiť od výberu tej najlepšej dovolenky, nie vždy je ich vplyv predsa tak veľký, ako si myslíme.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here