Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Branon Follin a jeho kamarát Tyler Hofer zažili počas výstupu na druhý najvyšší vrch kalifornie desivý zvrat. Počas toho, ako si chceli skrátiť výstup na Mount Wiliamson v pohorí Sierra Nevada, nečakane narazili na pozostatky ľudského tela zapadnutého medzi skalami. „Neverili sme vlastným očiam. Myslel som si, že je to nejaká rekvizita a niekto nás chce nachytať,“ napísal mladík na Facebooku.

SITA/AP/Inyo Sheriff’s Department

Dvojica bola síce vystrašená, no taktiež zvedavá, preto poodhŕňali kamene, ktoré zakrývali pozostatky. Pod kameňmi bola celá kostra, dokonca s koženými topánkami a zvyškami koženého opasku. Turisti nemali signál, a tak všetko vyfotografovali. Na núdzovú linku 911 sa dovolali až na vrchole hory. Policajti dorazili na miesto vrtuľníkom a nájdené pozostatky zobrali so sebou.  

„Vlasy, ušná kosť či zub sú najspoľahlivejšími zdrojmi DNA. Vyšetrovatelia potom môžu ľahko zistiť, či sa dané hodnoty zhodujú s niekým v databáze hľadaných osôb. V tomto prípade môžu technikom pomôcť topánky a opasok nebohého,“ vysvetľuje profesor Ed Green z Univerzity v Kalifornii.

Carma Roperová, hovorkyňa kancelárie šerifa, informovala, že preskúmali databázy všetkých nezvestných ľudí v tejto oblasti. Patrí k nim aj Matthew Kraft z Connecticutu, ktorý sa nevrátil z lyžiarskeho treku tento rok vo februári, a Matthew Greene z Pensylvánie. Ten bol naposledy videný v oblasti Mammoth Lakes v roku 2013. „Ak ešte niekto pozná nejakú inú osobu, ktorá zmizla v tejto lokalite, mal by nás kontaktovať,“ vyzvala verejnosť Roperová. Prípad sa stále vyšetruje, no polícia zatiaľ neurčite uvidela, že išlo zrejme o nešťastnú nehodu a k úmrtiam nedošlo cudzím zavinením. 

Komentáre