Obdobie temna- pre hodinky určite nie!

Stredovek zvykneme nazývať obdobím temna, a predsa v tomto čase vzniklo niekoľko významných vynálezov, ktoré ovplyvnili smerovanie celého sveta. Jedným z nich boli aj mechanické hodiny, ktoré postavil v roku 996 pre mesto Magdeburg budúci pápež Silvester II. Hoci išlo o prvé primitívne hodiny, ale čoskoro sa ukázalo, že ovplyvňujú život celého mesta. Ľudia sa v dohodnutý čas stretávali, pracovali, zabávali sa a aj jedli podľa hodín. Cesta k presným a všeobecne použiteľným mechanickým hodinám bola síce dlhá, ale na konci 15.storočia ich už mali všetky väčšie mestá.

Odvtedy prešlo takmer ďalších šesť storočí a súčasní svetoví výrobcovia hodiniek nás neustále prekvapujú novými značkami, modelmi, prevedeniami či funkciami hodiniek. Máme nejedenkrát pocit, že sa doslova strácame v hodinkovom mori. Dnešné moderné hodinky nachádzajú svoje využitie nielen pri každodennom nosení, ale čoraz viac pri rôznych aktivitách, ako sú napr. viaceré druhy športu alebo potápanie do veľkých hĺbok.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: thewirecutter.com

Srdcová záležitosť každého športovca i športovkyne

Ak sa pravidelne venujete istému športu, napr. behaniu, tak určite viete, aké dôležité sú pre Vás v tej chvíli hodinky na zápästí. Potrebujete mať nielen pojem o čase, ale aj zaznamenané hodnoty o srdcovej aktivite, počte nabehaných kilometrov, spálených kalórií a pod. Záleží od toho, akými funkciami sú Vaše hodinky vybavené.

Veľmi obľúbenými hodinkami medzi športovcami /aj nešportovcami/ sú športové švajčiarske hodinky, vďaka ktorým máte prehľad o každej športovej aktivite a podanom výkone. Okrem toho sú elegantné a príťažlivé svojím zaujímavým prevedením a dizajnom. Samozrejme, môže si ich dopriať a tešiť sa z nich aj ten, kto sa športu nevenuje, skrášlia zápästie každého majiteľa.

zdroj: monochrome-watches.com

Vo vode sú ako doma

Hovorí sa to o ľuďoch, ktorí milujú vodu a špeciálne to platí pre tých, ktorí sa radi potápajú do najväčších hĺbok. K pravému potápačovi patria aj kvalitné a spoľahlivé potápačské hodinky, ktoré mu vo vode robia spoločnosť. Nerobí im problém spoločne so svojím majiteľom zísť až do hĺbky šesťtisíc a viac metrov, aby spoločne s ním prebádali morské dno a boli svedkami diania v podmorskom svete.

Môžu sa pýšiť svojou kvalitou a jedinečnosťou, a preto nemožno očakávať, že ich kúpime za lacný peniaz. Ale na druhej strane, vieme si ich zaobstarať za prijateľnú cenu, ktorá zodpovedá ich kvalite. Isté je, že do kúpy potápačských hodiniek sa určite oplatí investovať, pretože svojmu majiteľovi ponúknu luxusné služby.

Komentáre