Zatiaľ čo za celý rok 2015 tu násilnou smrťou zomrelo 481 ľudí (čo je aj tak veľmi veľa), tento rok sú štatistiky oveľa viac alarmujúce, pretože od začiatku roka 2016 bolo v tomto meste zavraždených už 502 ľudí, píše The Washington Post.

Len pre porovnanie, asi trojnásobne väčší New York eviduje za tento rok 227 vrážd a na opačnom pobreží asi štvormiliónové Los Angeles hlási 182 vrážd.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Túto métu mesto dosiahlo behom nedávneho predĺženého víkendu, ktorý bol spojený so sviatkom práce. Za tento jediný deň sa v Chicagu udialo až 13 vrážd (o ktorých sa doposiaľ vie).

CHICAGO, IL - AUGUST 19: People walk through a commercial area in the Englewood neighborhood, on August 19, 2013 in Chicago, Illinois. Englewood is a depressed neighborhood of Chicago with a high crime rate that has been hit even harder by the sluggish economy. Some people are moving out to the suburbs to escape the violence. (Photo by Melanie Stetson Freeman/The Christian Science Monitor via Getty Images)
CHICAGO, IL – AUGUST 19 (Photo by Melanie Stetson Freeman/The Christian Science Monitor via Getty Images)

Tragický August

Ako sme už vyššie napísali, veľmi tragickým miľníkom bol mesiac August. Za tento jediný mesiac, polícia mesta Chicago zaznamenala neuveriteľných 92 vrážd, čo je viac ako v ostatných mestách štátov za pól roka.

„Nie je to otázka polície, ale spoločnosti. Verejnosť bez nádeje nekoná takéto skutky,“ vyjadril sa šéf chicagského policajného zboru Eddie Johnson. Taktiež odmieta to, že sa rastúcu vlnu násilia môžu ekonomické problémy alebo nezamestnanosť. 

ap100520160860_crime_pi

Podľa jeho názoru je hlavným problémom rastúci počet nelegálne držaných zbraní, za čo by chcel stanoviť aj vyššie tresty. Drvivá väčšina týchto vrážd je spojená práve s nelegálnou držbou a následným použitím strelných zbraní. Zbrane sa najčastejšie podľa jeho slov dostanú do Chicaga z Indiany alebo Wisconsinu. 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here