Nielen leto je vhodným obdobím na dovolenku. Mnohí sa rozhodujú cestovať na dovolenku k moru práve počas jesene, kedy sú teploty znesiteľnejšie a cesta menej náročná. Aj v tomto období však musíte myslieť na dobrú prípravu.

Prezradíme vám, ktoré časti vozidla by mali byť pri dlhej ceste v úplnom poriadku, aby ste si krásnu dovolenku na Rhodose užili plnými dúškami a bez starostí.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Vizuálna kontrola

Auto je komplexný mechanizmus, v ktorom je všetko navzájom prepojené. Preto môže byť aj najmenšia porucha veľkým problémom a prekaziť váš plánovaný odpočinok. Kontrola  auta by preto mala začať profesionálnou diagnostikou riadiacej jednotky.

Nepodceňujte však ani posúdenie vonkajšieho vzhľadu auta. Všimnite si, či fungujú všetky svetlá, stierače a či máte v poriadku ŠPZ. To všetko môže byť nielen dôvodom na váš diskomfort, ale aj mastnú pokutu, ktorá sa môže za hranicami vyšplhať do astronomických čísel.

zdroj: Halay Alex/Shutterstock.com

Nezabudnite na Airbagy

Nepríjemných situácii na ceste môže byť veľmi veľa a ich riešenie v cudzej krajine náročné. O niektoré z nich sa môže postarať zlý a nečakaný stav vozovky. Iné môžu byť príčinou nepozornosti a zlého stavu vozidla.

Na možné nehody, ktoré môžu z týchto a iných dôvodov vzniknúť, sa preto pripravte funkčnými airbagmi. Kompletná reaktivácia aribagovej jednotky a jej kontrola v autoservise je preto dobré riešenie.

Vybavte auto kvalitným bezpečnostným systémom

Na dlhých cestách za dovolenkou v zahraničí je dôležitá nielen vaša, ale aj bezpečnosť vozidla. Nie je to predsa žiadna „lacná hračka“. Z tohto dôvodu sa oplatí myslieť pred štartom na kvalitný a rovnako komplexný systém zabezpečenia vozidla. Autoalarm nemusí stačiť. Doplňte ochranu o imobilizér a dovolenku si môžete užívať bez starostí.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here