Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Do Univerzitnej nemocnice v Martine dorazili výsledky hospitalizovaných mužov, u ktorých bolo dôvodné podozrenie na nákazu nebezpečným koronavírusom, keďže sa len prednedávnom vrátili zo služobnej cesty z Číny.

Hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Martin, Katarína Kapustová potvrdila pre portál teraz.sk informáciu o tom, že dvojica pacientov s podozrením, ktorí boli do martinskej nemocnice prevezení zo žilinského urgentu, nie sú nakazení koronavírusom. Výsledky nemeckého laboratória ukázali ich vzorku ako negatívnu. 

„Výsledky dvoch pacientov, hospitalizovaných v UNM s podozrením na koronavírus, sú negatívne a muži ho nemajú,“ uviedla Kapustová. Muži počas letu z Číny do Frankfurtu pociťovali nevoľnosť a malátnosť, následne ich prezreli vo Frankfurte zdravotníci. Tam neprejavovali vážnejšie známky ochorenia a tak boli poslaní domov na Slovensko, kde mali podstúpiť ďalšie vyšetrenia.

Muži poslúchli a v Žiline okamžite po príchode navštívili urgentní príjem. Pre cestovateľskú anamnézu v nemocnici spustili preventívne opatrenia a dvojicu izolovali a ešte v ten večer ich previezli do Martina, kde bolu hospitalizovaní na infekčnom oddelení. Vykonané testy nakazenie koronavírusom našťastie nepotvrdili. 

Komentáre