Internetový predaj cez e-shopy je v tomto smere výhodnejší

Dnes sa cez internet rieši už takmer všetko a dokonca si vďaka online pripojeniu môžete založiť aj svoju novú spoločnosť, v ktorej využijete lacné tonery. Jednou z veľkých výhod je aj to, že si môžete v tomto obrovskom svete vyhľadať a objednať aj zvolený tovar alebo službu.

Kedy môžete vrátiť tovar bez udania dôvodu

Niekedy sa ale stane, že sa práve na tom vašom objaví menší nedostatok, trhlinka a zníženie základných funkcií. V takom prípade vám neostáva nič iné, než využiť služby rýchlej prepravy tovaru a vrátiť tovar späť. V rámci internetového predaja, VOP a zákona o ochrane spotrebiteľov na to máte nárok. V prípade, že ide o vrátenie bez udania dôvodu, môžete tak urobiť dokonca v priebehu 14 dní. Pri predaji v kamenných obchodoch to už môže byť horšie.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: amazon.com

Dobrá vôľa predajcu, ak sa rozhodnete nakupovať v klasickom obchode

Ak by ste si chceli uplatniť práva pri odstúpení od zmluvy, na základe ktorej ste kúpili tovar v klasickom obchode, rovnaké nároky nemáte. Viac menej je to dobrá vôľa obchodníka, ak sa vám rozhodne vyhovieť a tovar vymeniť, prípadne vrátiť peniaze. Inak to samozrejme platí v prípade klasickej reklamácie.

zdroj: magazyn.allegro.pl

Tiež si musíte uvedomiť, o aký druh tovaru ide. Ak si objednáte výkonné cartridge HP 301 a začnete ich používať, dokazovanie môže byť náročnejšie. Z tohto dôvodu si vyberajte overené a dobre recenzované e-shopy, v ktorých zbytočné komplikácie nemajú miesto.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here