Boli ste donútení tráviť v interiéri všetok svoj voľný aj pracovný čas, ale zrazu ste zistili, že pohovka, posteľ, stoličky alebo okná nie sú až tak dokonalé? Dobrou správou je, že máte čas sa s niektorými vecami vyhrať a zmeniť ich k lepšiemu a vašej maximálnej spokojnosti. 

Povieme si, čo by vám mohlo pomôcť navodiť pocit pohodlia a príjemného tepla, rovnako ako krásne krbové kachle.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Utrite prach a vyvetrajte

Nič nezabíja váš interiérový štýl a pohodlie viac ako prach. Možno ste práve včera upratali, ale prach si rýchlo nájde cestu späť. Pri bližšom pohľade potom veľmi rýchlo určite objavíte povrchy, na ktorých sa usadil. Odstrániť ho môžete mokrou handričkou, špeciálnymi prípravkami alebo častejším vetraním. Ak chcete útulný a krásny interiér, o žiadnom prachu a špine nemôže byť reč!

Využite malé a vzácne doplnky

Niekedy je možné zdôrazniť „život a dušu“ v dome pomocou jedinečného šarmu a chuti, ak na prvý pohľad použijete malú drobnosť. Medzi ne obvykle patria:

  • vankúše a uteráky;
  • štýlový prehoz na gauč;
  • fotografie zdobené krásnymi rámami;
  • ručné dekoračné prvky a hračky, napríklad kuchynské držiaky, koberčeky, deky atď .;
  • obrázky v interiéri .

Zvážte výber farieb

Jedna z najdôležitejších rolí pri vytváraní útulnosti v domácnosti je priradená farebnej schéme, a to platí nielen pre hlavné povrchy miestností, či už sú to podlaha, strop a steny, ale aj pre doplnky, dekoratívne prvky, moderné designové stoličky alebo iné kúsky nábytku.

zdroj: Photographee.eu/Shutterstock.com

Optimálnou farbou na usporiadanie ohniska bola a vždy zostáva biela. Na pozadí nej bude zvyšok príslušenstva, nábytku a predmetov iba vynikať a pôsobiť vkusne. Ďalšou vlastnosťou bielej farby je navyše to, že vlastníci môžu kedykoľvek rýchlo zmeniť farebnú schému obydlia.

Na dekoráciu detskej izby a spální by sa mali vyberať iba pokojné farby. S ich pomocou vytvoríte v miestnosti príjemnú atmosféru najlepšie. To isté platí pre obývacie izby, kde, ako iste viete, sa často nachádzajú všetci obyvatelia domu, ako aj hostia, ktorí k vám prídu. Presvedčte sa!

Komentáre