Porovnaním vzoriek zo smartfónov a WC sedákov britská firma zistila, že telefóny v priemere obsahovali 1479 kolónií baktérií, zatiaľ čo lopáriky len 220, teda sedemkrát menej. Ak je telefón uložený v plastovom obale, je počet mikróbov takmer rovnaký, ako keby prístroj žiadny obal ani nemal.

Mikróby sa na telefónoch koncentrujú, pretože s prístrojmi neustále manipulujeme. Podľa štúdie z roku 2014 sme na telefón v priemere siahali 221-krát za deň a toto číslo sa od tej doby pravdepodobne ešte zvýšilo, domnieva sa Le Soir.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
MOBIL-SERVIS.sk

Nielen, že na mobil stále siahame, my si ho hlavne so sebou aj všade nosíme. Podľa štúdie si ho dvaja z piatich ľudí berú v zamestnaní na toaletu, kde sa to baktériami len tak hemží. Len jeden z piatich ľudí telefón po návrate z WC očistí. Zvláštny hygienický obrúsok určený na čistenie mobilného telefónu zaviedlo už v roku 2016 jedno japonské letisko, informuje denník. Odborník na baktérie profesor Hugh Pennington z univerzity v škótskom Aberdeene ľuďom radi, aby pre istotu svoje mobilné telefóny ani nikomu inému nepožičiavali.

Komentáre