Aj veľmi dobre čistené zuby sa môžu každodennými činnosťami, ako je pitie čaju, kávy a červeného vína, veľmi rýchlo zafarbiť. Návyky ako fajčenie môžu tiež viesť k zmene farby zubov a spôsobiť u ľudí pocity beznádeje, že ich zuby stratili svoj prirodzený biely lesk. A práve tu prichádza na rad bielenie.

Bielenie zubov dodá vašim zubom krásnu, prirodzenú bielu farbu a lesk bez akéhokoľvek zafarbenia spôsobeného pitím alebo jedením. Ak preto chcete, aby boli vaše zuby jasnejšie a belšie, môžete to urobiť bezpečne. Bielenie zubov je možné vykonať doma alebo u zubára. Na výber máte niekoľko možností, z ktorých si o niektorých niečo málo pre váš lepší prehľad teraz povieme.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Pravidelné čistenie zubov s kvalitnou zubnou pastou

Prvým akčným plánom by malo byť čistenie zubov častejšie, správnym spôsobom a s kvalitnou zubnou pastou. Zvlášť dôležité je čistenie zubov po konzumácii potravín a nápojov, ktoré môžu spôsobiť zafarbenie. Pozor však na čistenie zubov hneď po konzumácii kyslých jedál a nápojov. Okamžité čistenie môže spôsobiť, že kyseliny odstránia viac skloviny a vedú k jej erózii.

Čistite si zuby aspoň dvakrát denne vždy po 2 minútach. Uistite sa, že sa dostanete do všetkých trhlín a štrbín. Jemne si čistite zuby krúživými pohybmi, aby ste si chránili ďasná. Umyte si vnútornú a vonkajšiu stranu zubov a žuvacie plochy zubov.

Bieliace pásiky bez rizika

Ďalším pomerne jednoduchým a rýchlym spôsobom, ako si vybieliť zubnú sklovinu a rozžiariť váš úsmev, je použiť na pohodlné bielenie zubov doma špeciálne bieliace pásiky. Obsahujú účinné bieliace látky, no pritom sú bezpečné. Jednoducho sa aplikujú a ešte ľahšie zuby bielia. V priebehu 30 minút budete mať vďaka týmto špeciálnym bieliacim pásikom zuby krásne biele. Samozrejme, treba si uvedomiť, že výsledok bielenia závisí aj od aktuálneho zafarbenia zubnej skloviny, takže niekedy budete musieť proces opakovať dlhšie.

Zdroj obrázka: antoniodiaz/Shutterstock.com

Jedlá sóda a peroxid vodíka na bielenie

Aj použitie pasty z jedlej sódy a peroxidu vodíka údajne odstraňuje nahromadený povlak a baktérie. Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu sódy bikarbóny s 2 polievkovými lyžicami peroxidu vodíka a vytvorte si svoju vlastnú pastu. Po umytí touto zmesou si dôkladne vypláchnite ústa vodou. Rovnaký pomer zložiek môžete použiť aj v ústnej vode. Spotreba vody bude pri takomto bielení vďaka kvalitným vodovodným batériám minimálna a neohrozí stav vášho ročného vyúčtovania nájomného.

Konzumácia ovocia a zeleniny s vyšším obsahom vody

Hovorí sa, že konzumácia surového ovocia a zeleniny s vysokým obsahom vody môže pomôcť udržať vaše zuby zdravé tiež. Predpokladá sa, že obsah vody čistí vaše zuby a ďasná od plaku a baktérií, ktoré vedú k žltým zubom. Takže si svoje zuby vybielite prirodzene aj pri vychutnávaní obľúbených druhov ovocia a zeleniny.

Žuvanie chrumkavého ovocia a zeleniny na konci jedla môže zvýšiť produkciu slín, čo môže pomôcť odstrániť čiastočky jedla, ktoré uviaznu v zuboch a zmyť škodlivé kyseliny.

Aktívne uhlie

Na odstránenie škvŕn zo zubov môžete použiť aj aktívne uhlie. Predpokladá sa, že aktívne uhlie dokáže odstrániť pigment a škvrny z vašich zubov, pretože je veľmi savé. Vraj dokáže zlikvidovať aj baktérie a toxíny v ústach.

Existujú zubné pasty, ktoré dokonca túto látku už obsahujú. Ak ju nemáte, stačí nasypať uhlie na zubnú kefku a jemne si krúživými pohybmi zuby vyčistiť a vybieliť.

Buďte obzvlášť opatrní v oblasti ďasien, pretože môžu byť abrazívne. Nezabudnite si potom ústa poriadne vypláchnuť vodou.

Bielenie zubov kokosovým olejom

Bielenie kokosovým olejom údajne odstraňuje zubný povlak a baktérie z úst, čo pomáha pri bielení zubov. Vždy si ale kupujte kvalitný, organický olej, ktorý si môžete kúpiť online a ktorý neobsahuje žiadne škodlivé zložky.

Vložte 1 až 2 čajové lyžičky tekutého kokosového oleja do úst na 10 až 30 minút. Nedovoľte, aby sa vám olej dotkol zadnej časti hrdla. Olej neprehĺtajte, pretože obsahuje toxíny a baktérie z vašich úst.

Vypľujte ho do záchoda alebo do odpadkového koša, pretože môže upchať odtok. Vypláchnite si ústa vodou a potom vypite plný pohár vody. Potom si zuby umyte zubnou pastou, pričom nezabudnite na priestor medzi zubami.

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here