Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

V krajinách, ktoré sa riadia právom šaría, je neradno porušovať nastolené pravidlá. Trest totiž nie je „iba“ o väzení, no predovšetkým o fyzickom treste, pod ktorým sa najčastejšie rozumie bičovanie. Trest neobišiel ani mladý pár z Indonézie, ktorý porušil zákon o zákaze predmanželského sexu. Obaja majú 22 rokov a za sebou už odpykaný krutý trest.

dailymail.co.uk

Verejné bičovanie je fyzickým trestom i hanbou pre človeka zároveň. Mladý pár z provincie Aceh bol potrestaný na štadióne v Lhokseumawe, aby akt mohli sledovať len dospelí a žiadne deti. Žena i muž dostali po 100 rán bičom na chrbát. Žena sa už po niekoľkých ranách zrútila a žiadala o lekársku pomoc, vďaka čomu bolo bičovanie na chvíľu prerušené, no potom pokračovalo ďalej, až kým na jej chrbát nepadlo stanovených 100 rán.

dailymail.co.uk

Okrem nešťastného páru si svoj trest prišiel na štadión odpykať aj 19-ročný mladík, ktorý za sex s maloletou dostal okrem 100 rán bičom aj 5 rokov väzenia. Aceh je jedinou provinciou v Indonézii, ktorá sa riadi islamským právom. Kruté tresty sú tu však udeľované za (pre nás) naozaj bizarné skutky. Bičovanie bolo súdom nariadené žene, ktorá na verejnosti stála príliš blízko svojho priateľa, žene, ktorá sa priblížila k cudziemu mužovi, za ktorého nebola vydatá, mužovi, ktorý bol neverný manželke, alebo napríklad indonézskemu kresťanovi, ktorý predával alkohol.

Komentáre