„Hugh Marston Hefner, americký idol, ktorý v roku 1953 predstavil svetu časopis Playboy a vybudoval z neho jednu z najznámejších amerických značiek v dejinách, skonal dnes pokojne, prirodzenou smrťou vo svojom dome, The Playboy Mansion, obklopený svojimi milovanými,“ uviedol zástupca spoločnosti Playboy Enterprises vo svojom oficiálnom vyhlásení pre médiá.

zdroj: standard.co.uk

Hugh zviditeľnil svoj časopis už v roku 1953, keď sa mu na titulku prvého čísla podarilo dostať ikonickú Marilyn Monroe, ktorá sa zároveň stala aj prvou playmate vôbec. Neskôr počas celej doby existencie sa v časopise objavili mená ako Kim Basinger, Drew Barrymore, La Toya Jackson, Nancy Sinatra, Samantha Fox či Carnie Wilson. Ako sa samotný Hugh počas svojho života aj vyjadril, na svoj kontroverzný projekt bol vždy hrdý a on sám ho bral ako niečo revolučné.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdoj: latimes.com

Ako je známe, Hugh riadil chod svojho časopisu Playboy z pohodlia svojho domova. Najskôr  z vily v Chicagu a neskôr z Los Angeles. Tým aj vytvoril svoj okázalí životný štýl, ktorý on sám aj propagoval. Celé desaťročia ho každý poznal ako muža oblečeného v hodvábnom pyžame a župane, fajčiaceho fajku, ktoré je obklopený modelkami a celebritami. Ako on sám povedal, za svoj život si užil sex s viacej ako tisíc rôznymi ženami, z ktorých sa mnohé objavili aj na stránkach jeho  magazínu.

zdroj: justjared.com

Jeho zdravotné problémy sa ešte pred začiatkom 21. storočia, kedy stihol prekonať vážny infarkt. Vtedy sa aj stiahol z verejného života a začal sa venovať deťom a filantropii. Pokojný život mu však dlho nevydržal a k biznisu sa opäť vrátil. Jeho okázalý životný štýl a erotické akty si užíval prakticky až do posledných chvíľ svojho života.

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here