Izraelský milionár Mati Kohavi sa spolu s jeho dcérou Mayou rozhodli začať sociálny projekt nového formátu. Hlavným cieľom je pritiahnuť pozornosť mladšej generácie na hrozné udalosti nacistickej okupácie. Na tento projekt vynaložili približne 5 miliónov dolárov. 

Rodina vytvorila Instagramový profil venovaný Eve Heimanovej, 13-ročnému židovskému dievčaťu, ktoré zomrelo v Osvienčime v roku 1944. Jej osobný denník, ktorý našla jej matka, sa zachoval dodnes. V ňom dievča opísalo takmer všetky udalosti až do posledného dňa svojho života.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Zdroj: nevsedoma.com.ua

Na základe zápisov z denníka tím 400 ľudí obnovuje toto obdobie života Evy v príbehoch na Instagrame. Projekt od samého začiatku vyvolal po celom svete veľmi rozporuplné názory. Profil zdieľala nejedna známa osobnosť, aby tak spoločne poukázali na potrebu rozprávať na túto tému.

Zdroj: instagram.com

Veľa ľudí vníma tento projekt ako veľmi dôležitý a potrebný pre dnešnú spoločnosť, predovšetkým pre mladých ľudí, aby sa aj takýmto spôsobom dozvedeli a uvedomili si hrôzy Holokaustu a obdobia druhej svetovej vojny. Nájdu sa však aj takí ľudia, ktorí tvrdia, že ide o niečo neúctivé, pretože sa im nepáči využitie sociálnej siete plnej nálepiek a smajlíkov na “prezentovanie” tak veľkej tragédie.  

Zdroj: instagram.com

Komentáre