Zatiaľ čo automobilka Mercedes-Benz zmodernizovala svoju triedu S v apríly tohto roku a konkurent z Mníchova zase naopak uviedol šiestu generáciu svojej triedy 7 na trh ešte len minulý rok, vlajková loď automobilky Audi, model A8 bol posledný spomedzi veľkej trojky, ktorý za svojimi konkurentmi zúfalo zaostával a čakal na svoju mladšiu verziu. To všetko sa už práve dnes zmenilo, a automobilka štyroch kruhov na Audi Summite v Barcelone oficiálne predstavila svetu úplne novú Audi A8.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Ako si môžeme všimnúť, nová generácia prešla obrovskou modernizáciou ako v exteriéri tak aj v interiéri. Exteriérová časť vozidla sa tak povediac dala aj predpovedať, keďže automobilka začala raziť svojskú politiku v oblasti dizajnu svojich nových modelov. Prednej časti dominujú hypermoderné svetlomety s agresívnou maskou. Pri pohľade spredu celé auto pôsobí nižšie a širšie ako predchádzajúca generácia. Ako automobilka uvádza, v zadnej časti sa snažili vytvoriť vzhľad vozidla do tvaru Coupé, čim chceli umocniť športovejší vzhľad vozidla.

Novým a dominantným prvkom vozidla sú už spomínané úplne nové HD Matrix-LED, teda špičkové adaptívne osvetľovacie jednotky, ktoré aby nebolo málo sú doplnené o laserovú technológiu diaľkových svetiel. Naopak, v zadnej časti vozidla sú úplnou novinkou prepojené zadné OLED svietidlá, ktoré vytvárajú hypermoderný futuristický vzhľad celého vozidla.

Do oči bijúci je určite aj fakt, že v interiéri vozidla nenájdeme žiadne prebytočné gombíky a tlačidlá, ale takmer všetky prvky sú ovládané len za pomoci 2 centrálnych displejov a virtual kokpitu, ktorý už poznáme z predošlých modelov značky.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here