Automobilka BMW zverejnila zábery svojej inovovanej vlajkovej lode, rady 7. Tá prešla miernou dizajnovou modernizáciou. Po dizajnovej stránke sa faceliftovaná sedmička sa priblížila novšiemu dizajnu, známemu z modelov X5 a X7. Najväčšou zmenou prešla predná časť, na ktorej sa predná maska (typické BMW ľadvinky) zväčšili až o 40. Predná časť má ďalej aj mierne upravené svetlá, čo má za dôsledok aj úpravu blatníkov.

zdroj: BMW

Úplnou novinkou z dielne BMW sú v zadnej časti vozidla spojené svetlomety tak, ako to začali presadzovať pri konkurenčnej Audi A8. Svetlá sú taktiež aj trochu menšie a užšie. Do ponuky by po dizajnovej stránke mala prísť aj úplne nová paleta dizajnu diskov z ľahkej zliatiny.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: BMW

Po interiérovej stránke prešla sedmička taktiež jemnou modernizáciou. BMW deklaruje úplne novú ponuku koženého čalúnenia a automobilka taktiež vylepšila aj akustický komfort vo vnútri vozidla. Sedmička dostala taktiež aj nový virtuálny kokpit, ktorý poznáme z novej X5 a novej osmičky.

Pre nadšencov silných motorov prichádza z Mníchova taktiež skvelá správa. Do ponuky sa vracia vrcholový model M760Li. Tento 12-válec prichádza naspäť do ponuky a to konkrétne so 442 kW (600 koní) a krútiacim momentom 850 Nm. Vylepšením prešla aj verzia 750i xDrive, kde nám výkon narástol o 60 kW (80 koní), vďaka čomu dosahuje táto verzia zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy.

Prvé kúsky by sa mali dostať do predaja už v apríly tohto roku.

Komentáre