Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

V Laponskom rezorte Kakslauttanen Arctic Resort je možné pozorovať polárnu žiaru priamo z postele. Vybudovali tam totiž rezort, ktorý pozostáva z 65 buniek v tvare iglu s presklenými strechami. Ľudia si túto novinku okamžite zamilovali po tom, ako sa rezort objavil v britskej televíznej šou Amazing Spaces. 

instagram.com
instagram.com

Celý rezort sa rozprestiera na piatich kilometroch štvorcových a je uprostred laponskej divočiny. Priamo v iglu je namontovaný alarm, ktorý vás upozorní na to, kedy sa polárna žiara objaví. Sklenné iglu sú k dispozícii od augusta do apríla, pretože polárna sa žiara objavuje až 200 dní v roku. Aj naprik tomu, že v zime je tam aj -40 stupňov celzia, neumrznete tam. Iglu sú postavené zo špeciálneho skla, ktoré nielen že udrží teplo, no zabraňuje aj tvorbe námrazy a inovate. 

instagram.com
instagram.com

V rezorte sa okrem iglu dajú rezervovať aj chatky, ktorých cena za prenájom za noc sa pohybuje okolo 400 eur, zatiaľ čo cena za iglu sa tiahne až na 500 eur za noc. Je to pomerne dosť, no za ten zážitok to určite stojí. 

instagram.com
instagram.com

Komentáre