India patrí k obľúbeným krajinám pre turistov z celého sveta. Vyhľadávanou a obľúbenou je kvôli výnimočnej kuchyni, bohatej histórii, kultúre či krásnym posvätným chrámom. Nedávno tam vznikol nový unikát, ktorý láka čoraz viac turistov. 

Zdroj: boredpanda.com

Tvorba najväčšej sochy vtáka na svete trvala neuveriteľných 10 rokov. Socha sa nachádza v blízkosti Kérala, jedného zo štyroch južných štátov Indie, a stala sa jedným z najzaujímavejších miest, ktoré musíte pri cestovaní po Indii vidieť.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Socha je venovaná hinduistickému eposu Ramayana. Epos rozpráva príbeh o obrovskom orlovi Ramayanovi, ktorý padol pri boji proti Ravane, aby zachránil hinduistickú bohyňu Situ. Príbeh sa rozpráva z pokolenia na pokolenie, a tak sa miestni obyvatelia tešia z toho, že si umelec príbeh uctil aj takýmto spôsobom.

Zdroj: boredpanda.com

Socha patrí k tým najväčším dominantám nielen mesta, ale aj jeho okolia. V oblasti sa nachádza viacero ďalších zaujímavých miest a aktivít pre turistov. Či už horolezectvo, zlaňovanie či paintball. V blízkosti sochy sa nachádza aj ajurvédske stredisko či múzeum.

Komentáre